Na Bavlně opět gólové hody

5. 11. 2012   |   Redakce
V pondělním juniorském ligovém kole zavítal do Hradce Králové Baumit Jablonec. V SCM Bavlna se střetl momentálně druhý tým průběžné tabulky s pátým. Utkání slibovalo útočný fotbal.

To se také naplňovalo hned od úvodního hvizdu rozhodčího. V 7. se k „propadlému“ míči za hradeckou obranou dostal hostující Vukovič a podél vyběhnutého Zavřela poslal hosty do vedení. Ti ještě nestačili ani doslavit úvodní branku a bylo vyrovnáno. V 13. vydoloval míč zpod jabloneckého obránce Vlček a přesnou přihrávkou před brankou našel domácího Kopáče, který chladnokrevně svoji šanci proměnil, 1:1. Na konci první dvacetiminutovky postupovalo duo Voltr – Zec na osamoceného Simerského, nezištně si přihráli a zakončující Zec jen těsně minul jabloneckou branku. O chvíli později agilní Zec opět vybojoval míč, přihrál nabíhajícímu Vlčkovi a jeho „bombu“ Fendrich vytěsnil na roh. Z následujícího rohového kopu Vlček hlavou opět těsně minul. V této fázi zápasu Votroci svého soupeře jasně přehrávali. Gólově se opět prosadili v závěru první půle. Nejprve se po „lajně“ individuálně uvolnil Voltr a nechytatelnou ranou na zadní tyč poslal svůj tým do vedení, 2:1. A v poslední minutě již bylo 3:1. Přetažený rohový kop Voltra vrátil před branku Novotný a Kopáč hlavou nedal hostujícímu brankáři šanci.

Tak jak skončil první poločas, tak začal i druhý. Již v 56. nejprve hlavičkoval Hock, jeho šanci ještě zlikvidoval brankář, ale vyražený míč hlavou doklepl Zec, 4:1. Za dvě minuty servíroval před branku Jablonce Doležal, ale Kopáč tentokrát velkou šanci z hranice malého vápna neproměnil. Další stoprocentní říležitost nevyužil Matěj Ptáček, který si ideálně naběhl na centr Voltra, ale míč putoval přes celou branku vedle. V podstatě podobnou šanci nevyužil ani Kopáč po centru Krčála. Deset minut před koncem zápasu se jablonečtí hráči dostali k ojedinělé šanci, když Jurča našel na malém vápně Vukoviče, kterému stoprocentní šanci zlikvidoval Erik Zavřel. Jablonecká šance byla tou poslední v utkání. Hradečtí Votroci byli po celý zápas lepším týmem a do tabulky si po zásluze připsali další tři body.

FC Hradec Králové: Zavřel – Vlček, Krčál, Hock, Malý – Doležal (65. Krejčík), Novotný (73. Štulajter), Kopáč (Zezula), Ptáček (77. Krolop) – Zec (87. Bláha), Voltr

FK Baumit Jablonec: Fendrich – Landovský, Simerský, Kubista (46. Skwarczek), Vaníček – Helm (46. Štěpánek), Pavlata, Linka, Štemberk (46. Vaněček) – Vukovič, Just (74. Jurča)

Branky: Kopáč 2, Voltr, Zec - Vukovič ŽK: Vlček, Krčál – Štěpánek, Fendrich, Vaněček, Vaníček, Počet diváků 300
Rozhodčí: Hock - Gallo, Vysloužil