Mladí Votroci vezou z Vysočiny všechny body

28. 4. 2016   |   admin
Jihlava v domácím prostředí na naše juniory nestačila. Votroci k výhře učinili velký krok již v první půli, když se ujali vedení 0:2 (Vobejda a Shejbal). Zkraje druhého dějství navíc Javůrek zvýšili na 0:3 a branka domácího Fialy pouze zkorigovala skóre na konečných 1:3.

Úvod utkání byl vyrovnaný a každý z týmů si vypracoval slibně vyhlížející šanci. Tu brankovou však vymysleli hosté, když po půl hodině hry vybojoval na hranici vápna míč Vobejda, pronikl na úroveň penalty, kde přeloboval vyběhnutého Kotnoura, 0:1. O tři minuty později Votroci odskočili na rozdíl dvou branek, když se zhruba z třiadvaceti metrů, ač tísněn hned trojicí domácích hráčů, prosadil střelecky Jan Shejbal. Jeho střela zaplula do domácí sítě od břevna.

Dvě po sobě jdoucí branky s domácími rázně zatřásly a ti se nemohli po nějakou dobu vůbec dostat do hry. Až minutu před přestávkou se snažil snížit skóre Šerý ranou z dobrých třiceti metrů, ale jeho střela minula bránu o pořádný kus.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe opět hostím. Hned v 49. minutě vyslal do brejku Vobejda Javůrka, který domácí obraně doslova pláchnul a podél vyběhnutého Kotnoura navýšil skóre na 0:3. V těchto fázích hry byli hosté na koni a další gól doslova visel ve vzduchu, když Peter Nworah utekl po pravé straně a ihned centroval míč do vápna. Zde však jeho dlouhý míč jeden ze zadáků Jihlavy srazil mimo hrací plochu a k nabíhajícím hráčům FC Hradec Králové nedoputoval.

Drobná komplikace nastala pro svěřence trenéra Mejtského v 55. minutě, kdy se gólově prosadili také domácí. Fiala napřáhl z hranice vápna a jeho střela po zemi se od tyče odrazila za záda Honzy Stejskala, 1:3. Ovšem tento gól nakonec nic neznamenal. Naopak hosté mohli ke konci utkání navýšit skóre, ale kopnutý míč z půlky hřiště z kopačky Zezuly nakonec dokázal domácí brankář vytěsnit mimo tři tyče.

Votroci tak po delší době opět přivezli body ze soupeřova hřiště. Zásluhu na tom určitě měli také hráči prvního týmu Stejskal, Shejbal, Černý, Javůrek, Bederka, Kraják a Nworah.

FC Vysočina Jihlava jun. – FC Hradec Králové jun. 1:3 (0:2)

Branky: 55. Fiala – 34. Vobejda, 37. Shejbal, 49. Javůrek, ŽK: 70. Rychetník, 76. Fiala, 88. Mlakić – 66. Bederka, Rozhodčí: Berka – Paták, Kubr, Diváci: 80

FC Vysočina: Kotnour – Marek (60. Vitásek), Rychetník (74. Beseda), Kriegsmann, Mlakić – Šerý, Fulnek (60. Bajer), Demeter, Fiala - Maruš (46. Pěnkava), Duba.

c Hradec Králové: Stejskal – D. Drozd, Bederka, P. Drozd, Hlavsa - Shejbal (86. Dědeček), Zezula, Vobejda, Javůrek - Černý (46. Nworah) - Kraják (90. Zbudil),