Mladí Votroci si z Boleslavi vezou vysokou porážku

1. 8. 2013   |   Redakce
Utkání začalo v 15. 00 hodin za třiceti stupňového vedra, ale zpočátku to určitě ani jednomu týmu nevadilo. První čtvrthodina proběhla ve svižném tempu nahoru - dolu.

První velkou příležitost utkání měl v 17. domácí Klobása, který prověřil prudkou střelou zpoza vápna Zavřela v brance Votroků. O tři minuty později se však tentýž hráč již brankově prosadil, když se ve skrumáži před Zavřelem nejlépe zorientoval a poslal domácí tým do vedení, 1:0. To však nebylo zdaleka vše. O 120 vteřin později to bylo již 2:0, kdy Mehanovič prostřelil hostujícího gólmana z hranice velkého vápna. První třiceti minutovku gólově uzavřel opět Klobása, který se opět dostal k zakončení po sérii odražených míčů v malém vápně, 3:0.

V průběhu prvního poločasu dominovali jasně domácí, kteří se prosazovali v osobních soubojích. K jediné šanci hostí se dostal v 32. Jukl, jenže jeho střela z hranice vápna jen těsně minula domácí branku.

V druhém poločase domácí pokračovali v dobré kombinační hře a i nadále byli lepším týmem. V 50. neustál souboj Kučera s domácím Mehanovičem a ten tak mohl zvýšit na 4:0.

I přes vysoce nepříznivý stav přišla pětiminutovka Votroků, kteří se dostali do dvou slibných šancí, jenže Kučera, ani Bláha dobré příležitosti ke skórování nevyužili.

Naopak, opět se gólově prosadil domácí Šulc po sérii odražených míčů ve vápně a zvýšil tak na hrozivých 5:0. Poté domácí polevili ve svém tempu a toho využil Marek Langr, který prošel po levé straně soupeřovou obranou a naservíroval před branku na nikým nekrytého Bláhu. Pro něj již nebyl problém míč uklidit do opuštěné branky, 5:1.

Kalich hořkosti si Votroci dopili vyloučením Haliloviče, který se musel poroučet do sprch čtvrthodiny před koncem utkání po dvou žlutých kartách. Paradoxně, po vyloučení hostujícího hráče se již domácí tým nedokázal propracovat do dalších šancí a utkání se tak dohrávalo pouze v rovině osobních soubojů.

Jaroslav Veselý, trenér FC Hradec Králové: "Domácí byli po celé utkání jasně lepším týmem. Mrzí mě, že jsme soupeře více neprověřili a jsem hluboce zklamán z některých individuálních výkonů našich hráčů. Propadli jsme také jako tým. Jsem přesvědčen, že při zvýšené odpovědnosti a úsilí našich svěřenců, nemuselo utkání takto dopadnout. Máme před sebou ještě hodně práce."

FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 5:1 (3:0)

Branky: 20. Klobása, 22. Mehanovič, 27. Klobása, 50. Mehanovič, 54. Šulc – 70. Bláha
ŽK: 86. Mehanovič (MBL) – 48. Halilovič (HKR), 80. Kučera (HKR), ČK: 75. Halilovič (HKR)
FK Mladá Boleslav: Diviš – Smejkal (46. Šimek), Křapka, Šulc (63. Klíma), Skořepa (82. Hodač), Vraštil, Mehanovič, Eliáš, Klobása (72. Prieložný), Tvrzník, Geissler
FC Hradec Králové: Zavřel – Bodlák (46. Doležal), Zezula, Halilovič, Vobejda, Krčál, Jukl (72. Langr), Langr, Kratochvál, Schwarz (46. Kučera Jiří), Vaněček (44. Bláha)
Rozhodčí: Kotalík – Urban, Vrzal