Mladí Votroci otočili vývoj utkání s Plzní a vyhráli 4:2

3. 10. 2016   |   Redakce
Deváté kolo Juniorské ligy zavítalo i na východ Čech. Domácí Hradec Králové hostil Viktorii Plzeň, přičemž lépe na tom byli o několik příček Východočeši, kteří tak do utkání vstupovali jako favoriti. Ovšem Plzeň se toho nezalekla a na začátku druhé půle vedla už o dvě branky. Hradec to však nevzdal a díky parádním posledním dvaceti minutám, ve kterých vsítil hned čtyři branky, zůstaly všechny body u domácího mužstva.

Utkání začalo aktivní hrou z obou stran. První vážnější situaci si připravili hosté. Hradecký Lindr se však dokázal ke své pravé tyči dostat včas a možnost zneškodnil. Netrvalo dlouho a práci měl také plzeňský strážce branky. Proti němu totiž po pravém křídle mířil Pázler, jehož střela na zadní tyč, i s přispěním teče zmiňovaného brankáře Sváčka, vyrovnáním neskončila.

Hned vzápětí se hezkou střelou z hranice vápna prezentoval hradecký Holeš, ale míč zamířil nad. Votroci byli v tuto chvíli hodně aktivní a z rohového kopu mohl vedení zařídit Václavek. Ani on ale na brankáře Viktorky nevyzrál.

Následné minuty první půle se hrály už na obě strany, jenomže na nějakou větší šanci se dlouho čekalo. A když jedna přišla, v podobě přímého kopu, zhostila se ji Plzeň na výbornou. Přímý kop jen pár metrů z prostoru se totiž zastavil na ruce Holeše a následoval pokutový kop. Ten Dominik Hašek s přehledem proměnil a poslal tak Viktorku do vedení, 0:1. S blížícím se koncem prvního poločasu se pak ještě dvakrát tlačil do koncovky Pázler, ani jednou se mu ale vyrovnat nepodařilo.

Hned začátek druhé pětačtyřicetiminutovky přinesl druhou branku utkání. A bylo to bohužel znovu mezi tři tyče domácích. Michal Hlavatý nahrál z pokutového území zpět před velké vápno na Jana Suchana, který podařeným obstřelem poslal hosty do dvoubrankového vedení, 0:2. Aktivní hra ze strany Západočechů i nadále pokračovala a jen díky pohotovým zákrokům Lindra se skóre neměnilo. Jako třeba když se na hranici penalty dostal na balón Graiciar, jenž z rychlé otočky prudce zamířil do levého růžku. I tady byl ale včas domácí brankář.

Hradec Králové se dočkal necelých dvacet minut před koncem základní hrací doby. Novák nejdříve napálil pořádným projektilem břevno, vzápětí ale zahrál ve vápně rukou Hašek, takže se penalta kopala i na druhé straně. A Jan Pázler to udělal naprosto stejně, jako v prvním poločase jeho protihráč, takže bylo sníženo, 1:2. Hradeckým to pochopitelně nestačilo, za což přišla po chvíli odměna. Jan Pázler vrátil možná už i ztracený míč zpět před branku, kde zakončil Lukáš Vyšehrad, 2:2.

Jenomže Viktorka si mohla chvíli po domácím vyrovnání vzít své vedení zpět. Skvěle ale zabránil na brankové čáře Krátký, takže se hosté radovat nemohli. Radost naopak byla na straně Votroků. Nejdříve se z přímého kopu do míče opřel v pokutovém území Vyšehrad, jehož střela možná už skončila za brankovou čárou. Ovšem následná prudká dorážka Aleše Zbudila už síť rozvlnila, takže se Východočeši dostali do vedení 3:2. A Hradci to nestačilo a chtěl znovu skórovat. Neuvěřitelná dvacetiminutovka tak přinesla ještě jeden gól, kterým se prezentoval Jan Pázler, jenž skokem k pravé tyči a hlavičkou stanovil konečný výsledek na 4:2
Votroci se tak po vítězství a zisku všech třech bodů opět vrátili na druhé místi průběžné tabulky Juniorské ligy.

FC Hradec Králové jun. – FC Viktoria Plzeň 4:2 (0:1)
Branky: 69. Pázler, 77. Vyšehrad, 81. Zbudil, 88. Pázler – 31. Hašek, 47. Suchan. ŽK: Holeš (HKR) – Kule (PLZ), Kopřiva (PLZ)

FC Hradec Králové: Lindr – Dostál (61. Zbudil), Vyšehrad (C), Václavek, Holeš – Krátký, Habrman (55. Brokeš), Zorvan, Vobejda (90+2. Šejvl), D. Novák – Pázler (88. Chocholatý).
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Skála (85. Havel), Brožík (C), R. Novák, Vukajlovič – Sedláček (42. Graiciar), Hlavatý, Kule (61. Kopřiva), Hašek – Suchan, Matějka.