Mladí Votroci neuspěli ani proti Zbrojovce

24. 11. 2014   |   Redakce
Závěr podzimu svěřencům trenéra Frimmela příliš nevychází a s osmnácti body se krčí na 15. místě tabulky Juniorské ligy. V pondělním zápase na Zbrojovce Brno položil základ k výhře domácích během minuty brněnský Brigant , když deset minut po začátku druhého poločasu dvakrát skóroval. V závěru utkání pak domácí junioři přidali dvě branky a mladí Votroci si z jihu Moravy odvezli čtyři góly.

Oba celky byly posilněny o hráče prvního týmu. Na straně domácích k utkání vyběhli Sedlák, Slančík a Brigant, na straně hostí Kuciak, Chleboun, Hable a Zorvan. První půle byla vyrovnaná a celkově nebylo k vidění mnoho zajímavých momentů. Votroci dobře bránili a favorita utkání možná trochu zaskočili.

První čtvrthodinu zakončila na každé straně jedna nepřesná střela – mimo tyče mířili Sedlák a Hable. První opravdu nebezpečný moment přišel až před pauzou. Hostující Hable se ve vápně uvolnil a Halouska v brance Zbrojovky jeho pokus pouze ztlumil. Míč se tak snášel do brněnské branky a těsně před čarou jej až razantně odkopnul Bednář.

I po změně stran měl nejprve šanci Hradec. Drozd prošel obranou, ale na Halousku už vyzrát nedokázal a vybojoval pouze roh, který domácí obrana odvrátila.

Pak už přišly velké chvíle Tomáše Briganta v dresu domácí Zbrojovky. V 55. minutě si otestoval své schopnosti na obráncích soupeře a s výsledkem mohl být spokojen – po pěkném průniku se rázem ocitl před Kuciakem a prudkou ranou na bližší tyč otevřel skóre. Hned po rozehrávce vybojovala Zbrojovka míč znovu, na konci rychlé akce se ocitl opět Tomáš Brigant a mířil tentokrát na vzdálenější tyč, 2:0.

Z tohoto šoku se v podstatě Votroci do konce zápasu nevzpamatovali. V další šanci se ocitl Slančík, sám před Kuciakem ovšem neuspěl, pokračování akce přineslo střelu Přichystala a nový zákrok hostujícího gólmana. Na hlavičku Ladislava Hanuše ze 74. minuty už ovšem Kuciak reagovat nedokázal a bylo v podstatě definitivně rozhodnuto.

V poslední desetiminutovce ještě pálil nepříjemně Sedlák a poté přišel čtvrtý úder. Rozborku hradecké obrany zakončoval umístěnou střelou nijak netísněný Petr Fojtík. Těsně před finálním hvizdem sudího ještě střílel těsně vedle Sedlo, na výsledku 4:0 to již nic nezměnilo.

FC Zbrojovka Brno jun. – FC Hradec Králové jun. 4:0 (0:0)

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Bednář, Hanuš, Sedlo, Černý – Brigant (79. Boček), Sedlák, Krška (65. Babička), Duda (73. Pazourek) – Přichystal, Slančík (75. Fojtík).

FC Hradec Králové: Kuciak – Chleboun, Drozd D., Heger (68. Vyšehrad), Kopřiva (73. Vágner), Hable, Zorvan, Drozd P., Vobejda (60. Hlavsa), Pago (27. Týfa), Kratochvíl.

Branky: 55. a 55. Brigant, 74. Hanuš, 87. Fojtík. Rozhodčí: Vlček – Fišer, Pochylý. ŽK: Chleboun, Vobejda, Týfa (HKR).