Mladí Votroci neinkasovali a na Spartě zvítězili

29. 11. 2016   |   Redakce
Poslední letošní vystoupení Votroků v Juniorské lize bylo na pořadu na hřišti pražské Sparty, která byla před utkáním v lepším tabulkovém postavení. Zatímco pro domácí to bylo předposlední utkání v letošním roce, pro Hradec se jednalo už o poslední zápas, jelikož předehrávku s Jabloncem (výhra 5:0) už má za sebou.

AC Sparta Praha jun. – FC Hradec Králové jun. 0:2 (0:1)

AC Sparta Praha: Štěch – Kadlec, Penc, Sváta, Palečko (46. Wala), Cabadaj (81. Rajmon), Špaček, Císařovský (63. Kitanovič), Zouzoua (75. Eichler), Konaté, Surmaj.

FC Hradec Králové: Dunda – Václavek, Holeš, Nosek, Zbudil (75. Chocholatý), Brokeš, Vobejda, Dostál, Trubač, Vyšehrad, Hynek (81. Petřík).

Branky: 40. Trubač, 55. Václavek (pen.). Rozhodčí: Ginzel – Poživil, Šimáček. ŽK: Vobejda, Nosek, Vyšehrad. Diváci: 89.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří si po pár minutách vytvořili i první gólovou situaci. Míč se křižně přes vápno dostal na Svátu, který ale nedokázal rychle zakončit do poloprázdné branky. I nadále byla aktivnější Sparta, která se dostala i do dalších dobrých příležitostí. Poté si však vzal slovo Hradec a po jedné svižnější střele zpoza vápna musel rychle na zem brankář Štěch.

První poločas ale přeci jenom přinesl jednu branku. A byla do sítě Pražanů! Daniel Trubač se dostal k centrovanému balonu z levého křídla, poslal ho do branky a zároveň tak i Hradec do vedení 0:1!

První poločas končil jednoznačně lépe pro hosty, kteří ještě nevyužili jednu z velkých příležitostí, a tak také začala i druhá půle. Hradečtí totiž zahrávali po zákroku v pokutovém území penaltu. K míči se postavil Petr Václavek, jenž se šancí na odskok o dvě branky naložil dobře. Votroci v tu chvíli měli zápas už skvěle rozehraný, 0:2.

Sparta se s blížícím závěrem dostala do několika příležitostí nebo alespoň náznaků. V koncovce ale neměla tentokrát štěstí, což doložila i neproměněná penalta. Brankář Dunda totiž dokázal vystihnout směr střely a svižným skokem k pravé tyči zachránil své čisté konto. Východočeši si z Prahy odvezli důležitou výhru 2:0 a minimálně do příštího týdne se dostali na druhé místo, právě před Spartu