Mladí Votroci na Hané prohráli

5. 3. 2013   |   Redakce
​Souboj o třetí místo rozhodla Sigma Olomouc ve svůj prospěch již v prvním poločase. Stejně jako v neděli jejich starší kolegové, také juniorský výběr Olomouce přehrál Votroky poměrem 2:0.

SK Sigma Olomouc jun. – Hradec Králové jun. 2:0 (2:0)

Utkání začalo mírným tlakem domácího týmu, z kterého si vytvořili několik standardních situací. Zákonitý trest přišel již v 8. minutě, kdy centr za hradeckou obranu nešťastně odvrátil jeden ze zadáků a „namazal“ tak zcela osamocenému Varadimu, který využil svých bohatých ligových zkušeností a Vízkovi v brance hostí nedal šanci, 1:0. Votroci se po obdržené brance snažili o vyrovnání. Většina akcí vedená po jejich pravé straně neměla však žádný gólový efekt. Druhý trest pak přišel ve 20. minutě, kdy se na velkém vápně k odraženému míči dostal nabíhající Plšek a vymetl pravou „šibenici“ Vízkovy svatyně, 2:0.

Do druhého poločasu hosté vstoupili s cílem srovnat hru i skóre. Byli to však opět domácí, kteří měli šanci navýšit průběžný výsledek ve svůj prospěch. Jen díky dobrým zásahům Vízka se tomu tak nestalo. Po hodině hry převzali iniciativu hradečtí junioři a v 65. minutě se ocitl v jejich největší šanci Zelený, který se objevil tváří v tvář domácímu brankáři Reichlovi. Svoji příležitost však nedokázal přetavit v gól a pouze nastřelil domácího brankáře. Ve zbylém času měli ještě dobré příležitosti ke skórování Klapka, Sixta, či Novotný, ale ani jeden z nich nedokázal skórovat.

Pondělní juniorské klání tak napodobilo to nedělní „áček“, kdy se mladí Votroci hlavně v druhé části utkání dostávali do šancí, ale ty zůstaly před branami využití.

Luboši Prokopec, trenér juniorky: „Zápas jsme si prohráli sami v prvních dvaceti minutách, kdy jsme dvakrát zbytečně inkasovali. Musím dnes uznat, že Sigma hrála velmi dobře a výhru si zasloužila. My jsme se snažili o otevřený kombinační fotbal, ale na lepší výsledek to dnes nestačilo.“

Branky: 5. Varadi, 28. Plšek. Rozhodčí: Plesar – Pochylý, Drápal. ŽK: Zec. Diváci: 150.
SK Sigma Olomouc: Reichl – Sukup, Svozil, Koutný, Falta – Zahradníček (67. Rolinc), Nešický (83. Štěrba), Habusta (84. Texl), Plšek, Javůrek – Varadi (60. Schmidt). Trenér Augustin Chromý.
FC Hradec Králové: Vízek - Bodlák, Novák, Novotný, Zelený - Bláha (60. Doležal), Klapka, Sixta, Kopáč (70. Hock), Furik (56. Krolop) - Zec.