Mladí Votroci deklasovali juniorku Příbrami 7:2

29. 10. 2012   |   Redakce
V dalším kole Juniorské ligy si Votroci smlsli na Příbrami, když Asim Zec vstřelil podruhé v sezóně v jednom utkání čtyři branky.

Hradecká juniorka tentokrát cestovala na hřiště desáté Příbrami, která doposud získala osmnáct bodů. Příbram dokázala zatím pětkrát vyhrát, třikrát remizovala a pětkrát odešla z hřiště poražena. Ovšem Příbrami se v domácím prostředí doposud celkem dařilo a z šesti zápasů dokázala čtyři vyhrát. Jednou remizovala a pouze jednou prohrála. V těch šesti zápasech dokázala nastřílet slušných 17 branek a pouhých sedm jich inkasovala.

Tuto příznivou bilanci jim narušili až Votroci, kteří na hřišti U Litavky v 2. poločase spustili gólový koncert hlavně zásluhou Asima Zece.

Ale popořádku. Hradečtí od samého začátku opanovali hřiště, když po 20 minutách hry nastřelil Shejbal tyč a po chvilce mířil Zelený z přímého kopu jen těsně vedle. Ovšem hned z protiútoku se prosadil domácí Valenta, který se po individuální akci dostal až před brankáře Zavřela a ten neměl šanci prudkou střelu chytit, 1:0. Za deset minut začal úřadovat Zec, který si naběhl za obranu na přesnou přihrávku a srovnal stav utkání na 1:1. V závěru poločasu si však naběhl domácí Valenta na přesnou přihrávku Pilíka a střelec první domácí branky se opět nemýlil. Poločas tak vyzněl o jednu branku pro Příbramské.

Hned v úvodu druhého dějství mohl srovnat Zec, ale tentokrát se neprosadil. Vyrovnávací branku tak vstřelil až v 52. Doležal po přihrávce Zeleného, 2:2. Poté se již rozjel brankostroj Votroků. Nejprve je poslal do vedení Zec, poté zvýšil na rozdíl dvou branek Furik a po hodině hry zvyšoval na 2:5 opět Zec. Aby toho nebylo málo, tak v 73. zvyšoval na 2:6 opět Zec a o další dvě minuty již na rozdíl pěti branek skóroval Ptáček, 2:7. V této fázi zápasu byli domácí „na ručník“ a bylo jen otázka času, kdy do jejich sítě padne další branka. To se však již nestalo a Votroci tak v 13. kole doslova deklasovali domácí tým 2:7.

Asim Zes se tak prodral do čela střelecké tabulky Juniorské ligy, když doposud vstřelil 12 branek.

FK Příbram - FC Hradec Králové 2:7 (2:1)

Branky:25. Valenta, 43. Valenta - 36. Zec, 52. Doležal, 55. Zec, 58. Furik, 60. Zec, 68. Zec, 73. Ptáček

1. FK Příbram: Krček - Mára (56.Skořepa), Brotánek, Valenta, Šípek (81. Andrejevič), Soldát, Pilík T. (85. Háás), Vnuk, Hanuš, Štochl, Pilík P.
FC Hradec Králové: Zavřel – Vlček, Novák, Zelený – Shejbal (82. Krejčík), Ptáček, Krčál, Doležal, Kopáč - Furik, Zec (84. Novotný)

ŽK: Soldát – Novotný, Rozhodčí: Pechanec - Štěrba, Štefan, Počet diváků 30