Mezi vinicemi juniorka body nesklízela

28. 4. 2015   |   Redakce
Za slunečného, ale dusného počasí na hřišti v Šatově na rakouských hranicích sehrála hradecká juniorka své utkání 32. kola. Přestože působila fotbalovějším dojmem, odjížděla z městyse známého především vinnými hrozny bez bodů.

1.SC Znojmo - FC Hradec Králové 4:2 (2:1)

Branky: 16. Lapeš, 25. Alaca, 60. Njire (PK), 78. Bogner – 21. Mareš (PK), 58. Joel, ŽK: 71. Honz (ZNO), Rozhodčí: Váňa – Kubr, Pfeifer

1. SC Znojmo FK: Doleček – Hrazdílek (c), Honz, Pokorný, Alaca, Yilmaz (89. Borovec), Nehyba (88. Sokol), Njire, Levai, Pázler (58. Celik), Lapeš (46. Bogner)

FC Hradec Králové: Ordelt – Drozd, Tito, Ptáček, Kraják, Vobejda (c), Langr, Zezula, Joel, Mareš (46. Pago)

Začátek utkání je zastihl ještě duchem v autobuse a tak domácí nedostali do silného tlaku, který v úvodní čtvrthodině rekrutoval v zahrávaných pět rohových kopů, ty stačila obrana v bílých dresech pokrýt. O minutu později se však již skóre měnilo. Když po pravé straně došlo k přečíslení a Lapeš vrátil vyraženou střelu Pázlera za záda Ordelta 1:0. Ve dvacáté minutě byl Langr podkopnut ve vápně a nařízenou penaltu proměnil jistě Mareš. 1:1. O pět minut později prokázal své nesporné technické kvality Yilmaz. Prokličkoval se do pokutového území, kde mu sebral míč Alana a vrátil domácím vedení 2:1. Před poločasem se do vápna na druhé straně probil Ptáček, ale jeho tečovaná střela skončila na břevně.

Druhý poločas byl ze strany votroků o snaze zvrátit nepříznivý stav. Především středová řada začala domácí přehrávat a vyústění enormní snahy byla nádherná branka Joela, jemuž prostrčil míč Lukáš Kraják a po zaseknutí míče prvně jmenovaný trefil šibenici a srovnal stav na 2:2. Ten však trval jen minutu. Po rozehrání se dostal k míči před velkým čtvercem Yilmaz, jeho tvrdou střelu stačil Ordelt vyrazit jen k němu a turecký hráč se po vypíchnutí míče ochotně poroučel k zemi. Jedenáctku pak proměnil další cizinec v domácím dresu Njire, 3:2. Deset minut před koncem vedla ztráta míče v rozehrávce ve středu pole k rychlému brejku, který zakončil Bogner 4:2.

Konec utkání byl ve snaze hostujících Východočechů korigovat nepříznivý stav, ale žádná ze šancí brankou neskončila, i když nejblíže k tomu měli Ptáček, Joel a Pago. Proti Vobejdově střela zasáhl Doleček, stejně jako proti Titově v poslední minutě.