Marek Krátký nastoupil za juniorku. Ta porazila Duklu 2:1.

15. 8. 2016   |   Redakce
Votroci vyrukovali do juniorského souboje hned se čtveřicí hráčů prvního mužstva. Určitě tou nejpříjemnější zprávou dne byl start Marka Krátkého, který se na zelený pažit vrátil po tříměsíční absenci zaviněnou nepříjemným poranění kolena v posledním mistrovském utkání loňské sezóny v Ústí nad Labem. Marek odehrál první pět a čtyřicetiminutovku a pro tým byl určitě přínosem.

Dalšími jmény z „áčka“ na juniorské soupisce byly Martin Nosek, Milan Černý a Jan Vobejda. Všichni v utkání udávali tempo hry a mladí Votroci jim zdatně sekundovali. A tak nebyla náhoda, že na první gól se čekalo pouhých dvacet minut, když centrovaný míč Romana Holeše sklepnul na naběhnutého Zbudila Hynek a Votroci šli do vedení 1:0. Na další nárůst skóre se čekalo pouhých pět minut, když si na rohový kop Marka Krátkého nejvýše naskočil autor první branky Zbudil a Řepa v brance Dukly neměl šanci, 2:0. Navýšit skóre mohl po půlhodině hry Milan Černý, ale gólman Dukly byl tentokrát pozorný a samostatný průnik dobře hrajícího Černého zlikvidoval.

Na konci poločasu se také připomněli hosté střelou Gábora, ale jeho projektil mířil vysoko nad Ordeltovu bránu.

Úvod druhého poločasu byl ve znamení nepřesností na obou stranách. Tým Dukly na chvilku převzal iniciativu, ale ta trvala pouhých deset minut, když ji utnul nastřelením pravé tyče Brokeš. Ten měl ještě jednu velkou příležitost v šedesáté minutě, když si naběhnul na malé vápno na přízemní centr Hynka, ale z vyložené pozice trefil pouze venkovní síť branky pražské Dukly.

Po těchto velmi dobrých příležitostech se v 68. minutě z ničeho nic opět připomněla Dukla, když po levé straně zatáhl míč Preisler (ten ve včerejším utkání na Julisce zatížil konto Votroků jednou trefou) a precizní nahrávkou našel na velkém vápně naběhnutého Vopata. Ten střelou k pravé tyči snížil na 2:1.

Šanci, navýšit skóre měl čtvrthodiny před koncem Fenz, respektive Hynek. Ten si krásně naběhl za obranu hostí a ještě přihrávkou hledal naběhnutého Fenze. Jenže k němu míč nedoputoval a tak bylo otázkou, zda Tomáš Hynek neměl spíše volit střelu, namísto nahrávky. Tak, či tak, šance proměněná nebyla a další již do konce utkání nepřišly. To tak skončilo zaslouženou výhrou domácích, i když hosté jim byli v druhém poločase vyrovnaným soupeřem.

FC Hradec Králové jun. – FK Dukla Praha jun. 2:1 (2:0)

FC Hradec Králové jun.: Ordelt – Krátký (46. Vyšehrad), Nosek, Václavek, Holeš – Vobejda, Brokeš (86. Šejvl) – Milan Černý, Hynek (80. Chocholatý), Habrman (90. Dostál) – Zbudil (72. Fenz)

FK Dukla Praha jun. Řepa – Bao, Brejcha (60. Kozel), Juroška, Gábor (46. Vlček), Bezpalec (86. Hájek), Brabenec (70. Šahini), Vopat, Kaník, Šimek, Preisler.

Branky 20., 25. Zbudil – 68. Vopat, ŽK: Vyšehrad, Černý Milan, Rozhodčí: Horák – Vysloužil, Vodrážka, Počet diváků: 70