MOL Cup: Postup Votroků zařídili svými brankami Pázler, Vlkanova a Zorvan

10. 8. 2016   |   Redakce
Druhé kolo poháru MOL CUP Hradci přisoudilo divizní pražský tým FK Admira. V příjemném prostředí kobyliského stadionu se odehrál souboj v režii prvoligových fotbalistů, kteří do dalšího kola s přehledem postoupili. Domácí tým, který vyznává stejné barvy jako Votroci, jim vzdoroval pouze v úvodu utkání. Poté se přeci jen ukázal rozdíl třech soutěží.

První šance utkání přišla hned v deváté minutě, když Mareš zatáhl míč k soupeřově brankové čáře, dal pod sebe na naběhnutého Pázlera a jeho bomba lízla venkovní stranu tyče domácího týmu. Dle očekávání se hradečtí fotbalisté usadili v útočné polovině a domácí obranu zásobovali centry do vápna. Jeden z nich poslal v končící první čtvrthodince Milan Černý na naběhnutého Noska a jeho hlavičkovaný míč musel odvrátit jeden z domácích obránců na brankové čáře.

Co se nepovedlo jemu, podařilo se kanonýru Pázlerovi, který si naběhl ideálně za obranu na přízemní centr Zorvana a vyběhnutého Víška přeloboval do levého horního růžku, 0:1. Branka to byla opravdu výstavní, protože míč se ještě odrazil od horní spojnice směrem do branky, takže přítomní diváci viděli pravého, klasického „angličana".

Navýšení skóre zařídil Vlkanova ve 25. minutě, když si zpracoval Černého přihrávku, na vápně obešel jednoho ze stoperů a střelou k tyči překonal Víšku podruhé v utkání, 0:2. Po půlhodině hry opět tleskal celý stadion, i když třešnička v podobě gólu k vidění nebyla. To se Petr Mareš postavil k přímému kopu a míč krásně zakroutil směr pravý horní růžek domácí branky. Ten však pouze orazítkoval břevno, následně se odrazil na lajnu a zpět do hřiště. Za dvě minuty překonali Votroci domácího gólmana potřetí, ale sudí Kříž mával ofsajd doklepávajícímu Trubačovi, takže skóre se neměnilo.

To se změnilo hned v úvodu druhé půle, když agilní Vlkanova obešel i vyběhnutého Víšku a skóre navýšil do zcela opuštěné branky, 0:3. Skóre mohl přepsat o několik minut později také Zorvan, který si naběhl na přesný centr Milana Černého, ale jeho střelu směřující do branky vykopl z brankové čáry jeden z obránců Admiry. Škoda. A dvakrát škoda nastřelené tyče Jirkou Janouškem z 57. minuty. Ta se musí otřásat ještě doteď.

Domácí fotbalisté hráli sympatický, otevřený fotbal, což se přítomným dvěma stovkám příznivců muselo líbit. Otevřená partie však vyhovovala fotbalovějším Votrokům, kteří se tak dostávali do poměrně hodně šancí. Jednou z nich byl i průnik Filipa Zorvana po hodině hry, když na hranici soupeřova vápna obešel tři protihráče, posunul míč na lépe postaveného Vobejdu, jenže jeho prudký projektil vytěsnil zpod břevna Víšek na roh.

Ovšem zvýšená fotbalová aktivita se domácím vyplatili. Po hodině se několika centry dostali do vápna a vyžádali si pozornost hostující obrany. Ta v 69. minutě nestačila na rohový kop a následnou hlavičku kapitána Martinice, který upravil skóre na 1:3. Poslední slovo však měli přeci jen Votroci. V 86. rozhodl o konečném stavu utkání Filip Zorvan, když ho ideálně našel Honza Mudra, a hradecký mladíček procedil míč pod vyběhnutým Víškem, 1:4.

Hradečtí fotbalisté tak trochu povinně postoupili do dalšího kola MOL CUP. Na jméno soupeře si však musí ještě počkat po losu. Následující soupeř se ještě bude rekrutovat z řady třetiligových, možná již z druholigových týmů.

FK Admira Praha – FC Hradec Králové 1:4 (0:2)Branky: 69. Martinic - 16. Pázler, 25. a 49. Vlkanova, 89. Zorvan. ŽK: Mošna - Pázler. Počet diváků: 275. Rozhodčí: Ginzel – Poživil, Kříž.Sestavy: FK Admira Praha: Višek – Herc, Martinic, Komínek, Paťha – Michálek (63. Šimek), Zahálka, Mošna, Šmidrkal, Majer – Nádeníček (82. Jackl).

FC Hradec Králové: Lindr – Černý Milan, Nosek, Plašil, Mareš – Vobejda, Janoušek (74. Schwarz) – Vlkanova (61. Mudra), Zorvan, Trubač – Pázler (69. Martan).