Libor Žondra úřadoval, gól vstřelil a po zákroku na něj se kopala penalta.

12. 7. 2016   |   Redakce
K prvnímu přípravnému utkání v rámci polského soustředění Votroci vyzvali čtvrtoligový tým Lechia Dzierźoniow. Trenér Pilný se rozhodl pro sestavu, která odehrála celých devadesát minut. Votroci byli po celý zápas lepším týmem a zaslouženě vyhráli 2:1.

V obranné řadě dostaly kraje, oproti loňské sezóně, úplně novou tvář. Na pravé straně nastoupil Milan Černý a na straně druhé Honza Mudra. V útočné řadě pak působili hned dva ofenzivní hráči Honza Pázler a Libor Žondra. Můžeme konstatovat, že nové tváře rozhodně nezklamaly a byly po celé utkání určitě vidět.

Utkání začalo územní převahou Votroků, ale jejich akce končily více méně na hranici vápna domácího týmu. Ten se na dostřel Ottmarovy svatyně dostal poprvé až po patnácti minutách hry, ale samotnou branku Hradečáků výrazněji neohrozil. K přímému ohrožení branky Dzierzoniówa došlo v probíhající dvacáté minutě, když se svého strážce na hranici velkého vápna zbavil Libor Žondra a prudkou ranou orazítkoval vzdálenější tyč domácího Malece. Rozhodčí však již před tím odpískal nové akvizici v černobílém dresu nedovolenou hru.

Závěr prvního dějství pak přinesl dvě dobré příležitosti pronikajícího Súkenníka, který v prvním případě příliš váhal se střelou, až ho domácí zadáci připravili o míč, a v druhém případě jeho projektil skončil několik centimetrů nad polskou brankou. První poločas pak zakončil svojí šancí opět Libor Žondra, kterému doklepnutý míč odkopl z brankové čáry jeden z domácích zadáků.

Obraz hry ve druhém poločasu se příliš nezměnil. Votroci svého soupeře přišpendlili před jeho vápno a snažili se o proniknutí za domácí obranu a následné zakončení. Hned v 50. minutě měl příležitost k prolomení skóre Pázler, kterého do samostatného úniku vyzval přízemní přihrávkou Žondra, ale hradecký snajpr trefil pouze nohy vyběhnutého Malece. Otevřít skóre se podařilo až nové posile v 62. minutě, kdy se Libor Žondra zbavil všech obránců, kteří se na něho nalepili a pokoušeli se ho za každou cenu zastavit. Libor se ale nenechal nikým a ničím ohrozit a svůj únik proměnil ve vedoucí gól, 0:1.

Navýšit skóre měl možnost hned vzápětí Pázler, kterého vyzval do šance velmi dobře, a hlavně aktivně, hrající Milan Černý. Jenže hradecký střelec tu správnou chvíli k zakončení prováhal a vyslaný projektil směr branka Lechie Dzerzoniów domácí obrana zablokovala.

Změna skóre tak přišla v 72. minutě, když pronikajícího Žondru zastavil nedovoleně ve velkém vápně domácí obránce a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Súkenník, který poslal domácího gólmana k druhé tyči a o proměnění tak nebylo pochyb, 0:2.

Tři minuty před koncem úřadoval opět Libor Žondra, který přihrál do brejku Pázlerovi, ale ten ani tentokrát domácího brankáře nepropálil a podle rčení: Nedáš – dostaneš, gól padnul z ojedinělé příležitosti z kopaček polského Dzierzoniowa. Na dobře zahraný přímý kop ze strany hřiště si naběhl Juraszek a nohou doklepl za bezmocného Ottmara, 1:2. A mohlo být ještě hůře. V posledních vteřinách zápasu se na hradeckého brankáře řítil nikým neatakovaný Niedojad a jen famózní zákrok Radima Ottmara zabránil srovnání skóre, ke kterému mohlo paradoxně v nastavené době hry dojít.

Votroci tak v prvním utkání v rámci polského soustředění porazili svého soka tím nejtěsnějším rozdílem. Hra však špatná nebyla, spíše Votroky potrápilo samotné proměnění vypracovaných příležitostí. Zítra se představí proti dalšímu polskému soupeři Chrobry Glogow. Do utkání nastoupí další kompletní jedenáctka, včetně nové ofenzivní posily Ladislava Martana.

Lechia Dzierżoniów - FC Hradec Králové 1:2 (0:0)

Lechia Dzierżoniów – Malec – Ślonecki, Korkuś, Juraszek, Paszkowski, Pietkiewicz, Test, Borowy, Śmiatkowski, Buryo, Niedojad

FC Hradec Králové: Ottmar - M. Černý, Chleboun, Bederka, Mudra - Vobejda, Súkenník - Trubač, Zorvan - Pázler, Žondra

Branka: 90. Juraszek - 62. Žondra, 72. Súkenník (PK), ŽK: Vobejda, Rozhodčí: Grabowski – Biel, Kraźevski