Karel Krejčík: U juniorky je vidět určitý progres

5. 9. 2017   |   Admin
Juniorská liga má za sebou prvních šest kol a na kontě mladých Votroků svítí jedenáct bodů. Ty v současné době značí krásné třetí místo v tabulce, když od druhého (Viktoria Plzeň) je dělí pouze horší skóre. Zásluhu na posunu tabulkou mají zcela jistě poslední dvě kola, v nichž byli svěřenci trenéra Krejčíka 100%.

V předposledním kole zajížděli na sever Čech do Jablonce nad Nisou. Čekal je tým, na jehož bodovém kontě svítila po čtyřech kolech nula. Bylo tak i po devadesáti minutách. Po gólech Bederky, Mikera a Shejbala si mladí Votroci připsali všechny body za vítězství 3:0.

To poslední odehrané kolo nabídlo duel s obhájcem mistrovského titulu z Mladé Boleslavi. V obou týmech se představili i hráči z A-týmů a střetnutí tak slibovalo zajímavou podívanou. Šest branek to i částečně potvrdilo, přičemž šťastnější mohli být po devadesáti minutách domácí.

A jak poslední kolo viděli domácí trenér Karel Krejčík, sportovní ředitel Pavel Krmaš a kapitán týmu Jakub Martinec?

Trenér Karel Krejčík:„Myslím si, že dnes můžeme být právem spokojení nejen s výsledkem, ale po většinu času i s předváděnou hrou. Kluci k utkání přistoupili velmi dobře, nezlomila je vedoucí branka soupeře a šli si poctivým výkonem za vítězstvím, aktivní hrou, žádné zalézání. Samozřejmě, nebylo to bez chyb a chybiček, obě naše obdržené branky jdou na vrub právě našim zbytečným chybám, ale celkově lze říci, že se nám nyní daří a je tam vidět určitý progres. Oba týmy dnes byly posíleny z áček, hra byla svižná, v tempu, ale nutno říci, že i předchozí zápasy měly po sportovní stránce dobrou úroveň a to já řadím mezi ty nejdůležitější věci. Musím říci, že nám výborně funguje spolupráce s trenérem áčka Karlem Havlíčkem. Posílá nám hráče, kteří potřebují zápasovou zátěž, juniorka jim ji poskytne. Ukazuje se známá pravda, že bez herního vytížení hráči spíše výkonnostně stagnují. My tak v juniorce můžeme prvnímu týmu pomoci s herním vytížením a hráči mají šanci dostat se do formy."

Sportovní ředitel Pavel Krmaš:„Do utkání jsme vstoupili dobře. Snažili jsme se kombinovat a vypracovali jsme si několik nebezpečných situací. Paradoxně, když jsme měli hru pod kontrolou, gólově udeřila Boleslav. Jsem rád, že do poločasu jsme vývoj utkání otočili. Na první gól jsme si pomohli standardní situací, když zakončoval Martinec a hostující hráč si míč srazil do vlastní sítě. Druhý gól padl po křídelní akci a dorážce Chocholatého. Druhý poločas se odehrával v podobném duchu, kdy jsme byli lepším týmem a brankově se prosadili Vlkanova a Patrick. Posledně jmenovaný hráč jde oproti úvodním utkáním výkonnostně nahoru. Já jen doufám, že vstřelená branka mu pomůže.“

Kapitán juniorky Jakub Martinec:„Zápas začal lépe náš soupeř. Byl živější, aktivnější, a dostal se díky tomu i zaslouženě do vedení. Nás obdržená branka nabudila ke zlepšenému výkonu. Důležité bylo, že jsme dokázali ještě do přestávky nejen rychle vyrovnat, ale jít téměř vzápětí i do vedení. Vstup do druhé půle se nám podařil, Boleslav jsme k ničemu zásadnímu dlouho nepustili. Převahu jsme zúročili třetí brankou. Pak přišla chyba v defenzivě, bohužel přímo moje, když jsem zbytečně riskoval , místo abych míč jednoduše poslal dopředu jsem kličkoval, přišel o míč a přišlo snížení na 3:2. To jsme se trochu klepali, aby nám ještě soupeř nevyrovnal, ale naštěstí oni už otvírali hru a nám se podařilo po další povedené akci definitivně rozhodnout čtvrtým gólem. Pak už se to jen dohrálo. Máme nyní sérii tří výher v řadě, ale musíme být neustále pokorní. Čeká nás v příštím kole Slavia Praha a budeme se snažit udržet se v dobré herní pohodě.“