Juniorům úvod jara nevyšel a vysoko podlehli Mladé Boleslavi

22. 2. 2016   |   admin
Juniorské fotbalové jaro nezačali mladí Votroci příliš šťastně. Na umělé trávě v Orlické kotlině nestačili na mladíky z Mladé Boleslavi, kteří se do sítě Votroků trefili hned pětkrát. V samotném závěru vsítil za domácí čestný úspěch Jan Shejbal.

Od první minuty měli hráči středočeského klubu optickou převahu a domácí hráče doslova přišpendlili k jejich pokutovému území. A první příležitost, která měla hned punc gólu, na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 12. minutě zacentroval mladoboleslavský Fabián mezi domácí stopery, kde si nejvýše vyskočil hostující Kozma a poslal tým v modrých dresech do vedení 0:1. Netrvalo ani deset minut, když se za obranu Votroků vřítil Malpon, udělal kličku vyběhnutému Ordeltovi a po necelé čtvrthodině hry to bylo již 0:2.

Votroci hru vyrovnali okolo dvacáté minuty a aktivní byl hlavně na své pravé straně Shejbal. Ten se také ve třicáté minutě prosadil v soupeřově vápně proti hráčům v modrých dresech, a když se chystal ke střele, zastavil ho kontakt s hostujícím Glöcknerem. Píšťalka sudího Dreslera však zůstala němá. V závěru prvního dějství měl ještě slibnou příležitost hráč Mladé Boleslavi Kozma, ale jeho střela tentokrát skončila těsně vedle levé tyče Adama Ordelta.

Úvod druhého dějství byl podobný tomu prvnímu. Mladoboleslavský tým si opět vytvořil několik příležitostí a jen díky nepřesnosti Albina a Kozmy se skóre nenavyšovalo. Ovšem toto neplatilo v 60. a v 63. minutě, když se do černého trefili Davydov a opět kapitán Mladé Boleslavi Kozma (0:4). Ten měl ještě velkou příležitost dvacet minut před koncem, kdy se sám objevil před Ordeltem, ten mu ale stoprocentní příležitost svým reflexivním zákrokem nohama zneškodnil. Skóre na hrozivě vyhlížejících 0:5 zvýšil střelou z velkého vápna Takács. V samotném závěru utkání se gólově prosadili také Votroci, když Javůrek dlouhým pasem našel na pravé straně zcela volného Shejbala, který si kličkou do středu hřiště připravil míč na střelu a nekompromisně přes celou branku zaznamenal čestný úspěch domácího týmu, 1:5.

FC Hradec Králové jun. – FK Mladá Boleslav jun. 1:5 (0:2)

FC Hradec Králové jun.: Ordelt – Fenz (84. Holeš Roman), Vyšehrad (46. Jeníček), Drozd P. (46. Drozd D.), Kratochvíl (79. Dostál) – Shejbal, Zezula, Brokeš, Javůrek – Zdržálek, Dědeček (57. Kundrt)

FK Mladá Boleslav jun.: Diviš – Toml, Glökner, Kateřiňák, Fabián – Davydov (83.Lacek), Albina, Takács, Malpon (74. Vodháněl) – Kozma (74. Bojda), Klobása

Branky: 86. Shejbal - 12., 63., Kozma, 20. Malpon, 60. Davydov, 83. Takács, Rozhodčí: Kozma, Rozhodčí: Dresler – Boček, Arnošt, Počet diváků: 50