Juniorské derby ovládli Votroci

1. 10. 2013   |   Redakce
Hradečtí junioři sehráli další utkání své ligy, tentokrát hostovali u sousedů v Pardubicích. O tom, že domácí nechtějí v derby hrát druhé housle, svědčila i jejich sestava. V té se objevila i zvučná druholigová jména. Dirigentem pak měl být Jan Jeřábek. Votroci však derby zvládli lépe a po zásluze vyhráli 2:1.

Domácí vstoupili do utkání skutečně o něco lépe, ale vítr z plachet jim sebrali Hradečtí již v 6. minutě. Hned z prvního výletu na útočnou polovinu se dostali do vedení. Zec po zblokované střele Bláhy se s míčem na noze protlačil přes tři protihráče a poté perfektní ranou o tyč otevřel skóre utkání. V 18. minutě mohlo být již dva nula, ale gólovou střelu Bláhy reflexivně vytěsnil Ptáček v domácí brance. O chvíli později Hradec předvedl další pěknou akci, režisérem byl opět Zec. Ten na vápně vyslal do zakončení Zezulu, jemuž k přesnějšímu zakončení scházel jeden krok. O pět minut později se Votroci radovali podruhé. Pardubická obrana byla v těchto chvílích trestuhodně průchodná. Další pas mezi beky si totiž zpracoval Kučera, chytře využil toho, že Ptáček proti němu vyběhl, otočil se s míčem a pak přesným obloukem zatočil míč k zadní tyči. Tři minuty před poločasovým hvizdem se opět zaskvěl domácí brankář Ptáček, když míč putoval po ose Doležal, Zec, Bláha, jehož zakončení z deseti metrů skvěle vychytal. Je třeba říci, že v průběhu první půle Hradečtí toho domácím moc nedovolili. Především středoví hráči Langr, Vobejda, Doležal a Kučera vyplňovali prostor, napadali a stačili i neúnavně podporovat útočníky.

Druhý poločas byl již o poznání veden takticky. Domácí do něj opět vstoupili odhodlaně, ale Votroci se předháněli v obětavosti. Dařilo se obraně. Oba krajní obránci, Zezula se Soukupem, nevynechali žádnou příležitost k rychlým brejkům. Dlouhé míče pardubických pak byly většinou kořistí Nováka s Krčálem. Pardubice pak ve druhém poločase nedokázaly pořádně najít recept na pozorně bránícího soupeře a vítězství v derby tak slaví černobílí. Votroci vedli po první půli o dvě branky, snížení se dočkali domácí až těsně před závěrečným hvizdem v 90. minutě. To Jeřábkovu akci zblízka zakončil Dostálek.

Jaroslav Veselý, trenér: „Myslím, že jsme v dnešním utkání vyhráli zaslouženě. Zejména v prvním poločase jsme byli organizovanější a nebezpečnější, co do počtu brankových příležitostí. I když proti nám stál výrazně posílený soupeř, tak se naši hráči přesvědčili, že při nasazení a bojovném výkonu se dá porazit. A na tom chceme stavět i v dalších zápasech.“

Branky: 90. Dostálek - 6. Zec, 23. Kučera, ŽK: 45. Doležal, Rozhodčí: Hrubeš – Vlasjuk, Valenta, Diváci: 150

FK Pardubice - FC Hradec Králové 1:2 (0:2)FK Pardubice: Ptáček – Křivka, Šejvl, Čáp, Fidler – Dostálek, Jeřábek, Fousek (74. Prokopec), Fusek – Kakrda (62. Strachota), Janecký (68. Kopecký).
Trenéři: Mirza Rahimič a Pavel Němeček.
Náhradníci: Strouhal, Prokopec, Jelínek, Jiří Růžička, Strachota, Kopecký, Kouba.

FC Hradec Králové: Jehlička – Zezula, Novák, Krčál, Soukup – Doležal (74. Jukl), Vobejda, Kučera, M. Langr – Bláha (85. Zorvan), Zec (87. Breda).
Trenéři: Jaroslav Veselý, Bohuslav Pilný a David Breda.
Náhradníci: Bodlák, Pago, Zorvan, Breda, Jukl, F. Langr, Zavřel.