Juniorská liga: Votroci odjeli z Brna s prázdnou

21. 3. 2017   |   Redakce
V rámci 21. kola Juniorské ligy zajížděli Votroci na půdu brněnské Zbrojovky, která v posledních kolech prokazovala jarní formu a v posledních třech utkáních nenalezla svého přemožitele. Nastal se jím ani Hradec, který nakonec domácímu Brnu podlehl 0:2. Zbrojovka si góly rovnoměrně rozdělila do obou poločasů.

Utkání začali aktivněji domácí, kteří se mohli bleskově dostat do vedení, když přesnou kolmici dostal do běhu Petr Rybička a křížnou ranou protáhl brankáře Ikizgüla. Ten nakonec jeho pokus dokázal vyrazit. Na druhé straně nejprve zaváhal v rozehrávce domácí Veselý a míč se chvíli octl před prázdnou brankou, ale domácí obrana si s vypětím všech sil poradila. Za další tři minuty zahrával FC Hradec Králové rohový kop, který Bederka prodloužil na malé vápno k Brokešovi, jenž z bezprostřední blízkosti hlavou orazítkoval břevno. Neujala se ani Zbudilova dorážka před prázdnou brankou.

Do vedení se nakonec dostal po necelé půlhodině hry domácí celek. Po faulu na jednoho z hráčů Brna dostali domácí k dispozici penaltu, k níž se postavil Radek Buchta a prudkou ranou pod břevno poslal svůj celek do vedení, 1:0.

Votroci chtěli rychle vyrovnat, ale domácí obrana v prvním poločase všem jejich akcím odolala. Naopak na druhé straně mohl osm minut před koncem poločasu zvýšit na rozdíl dvou branky Tashchy, který se uvolnil na hranici vápna, vypálil „bodlem“, ale jeho pokus skončil na boční síti.

Druhý poločas začal šancí domácích, když Vintr našel na pravé straně Rybičku, který vypálil přes obránce, ale hostující brankář u své tyče zasáhl. Po necelé hodině mohlo být vyrovnáno, když Miker dostal pěkný pas do běhu a ze strany šel sám na branku. Místo střely však přihrával, a domácí obrana jeho příhru odvrátila.

Dvacet minut před koncem Zbrojovka svůj náskok zdvojnásobila, když se po rychlé akci a přihrávce mezi stopery dostal za obranu střídající Štrombach, který zvolil chladnokrevné zakončení a brankáře soupeře chytře podstřelil přízemní ranou. Hosté si do konce zápasu nedokázali vypracovat vytoužený tlak, který by vedl alespoň ke zkorigování nepříznivého výsledku.

FC Zbrojovka Brno – FC Hradec Králové 2:0 (1:0)

FC Zbrojovka Brno: Veselý – Tashchy, Koláčný, Přichystal, Vintr M. (59. Štrombach), Rybička (88. Obůrka), Buchta (64. Černín), Sedlák, Gáč, Praks, Sedláček.

FC Hradec Králové: Ikizgül – Holeš, Václavek, Bederka, Dostál - Chocholatý (61. Střelec), Brokeš, Bláha (75. Li Haroan), Miker - Hynek (75. Mokrejš), Zbudil,

Branky: 25. Buchta (pen.), 70. Štrombach. Rozhodčí: Machálek – Polák, Horák. ŽK: Bláha (HKR). Diváci: 80.