Juniorka ze Strahova s třemi body

4. 4. 2014   |   Redakce
K utkání 30. kola Juniorské ligy odjeli „votroci“ ve čtvrtek do Prahy. Na stadionu Přátelství na Strahově je čekal celek Dukly. Menší rozměry hřiště i nepříliš kvalitní trávník měl být další zkouškou týmu.

Hradečtí začali zostra. Hned v úvodu se tlačil do zakončení Bláha po přihrávce Jukla, ale Štěpánek neměl s jeho střelou větší problém. To na druhé straně Zavřel skvěle vytěsnil po rohovém kopu hlavičku Hrazdíry. Chvíli na to vystihl chybnou rozehrávku Dukly Vobejda, přistrčil míč Sixtovi a ten ranou k tyči otevřel skóre 0:1. Na konci dvacetiminutovky byl v hlavní roli opět Zavřel, když bravurně vytáhl střelu Gajeckého. Od této chvíle se však hrálo podle hradeckých not. Ve středu pole dominovali techničtí Vobejda, Kopřiva a Sixta. V útoku dělali největší problémy domácí obraně Bláha s Juklem. Pozadu nezůstával ani Doležal. Byl to Bláha, kdo vybídl posledně jmenovaného ke skórování. Doležal jeho centrem nepohrdl a přesnou hlavičkou stvrdil převahu Východočechů.

Ke slovu se v druhé půli dostal i aktivní Jukl, když si vzal míč a ze značky pokutového kopu, nekompromisní střelou zvýšil na 0:3. Exekuci penalty předcházel faul domácího obránce na pronikajícího Bláhu. A znovu byl v akci Zavřel, když nepustil za svá záda střelu Vrkoče. A na druhé straně se do třetice prosadil výborný Bláha. Ze strany prošel až do vápna, tvrdě vystřelil, Štěpánek stačil míč jen tečovat a pro dobíhajícího Soukupa to byla snadná záležitost, z metru do prázdné branky, 0:4. Po sérii střídání a nepřesností na straně Hradeckých, vycítili domácí, že by mohli s výsledkem ještě něco udělat. Aktivní byl především nový muž na hřišti, Matta. Korigovat výsledek na přijatelných 2:4 se povedlo dvakrát Gajeckému. Nulu na kontě Zavřela vymazal po přiťuknutí Bezpalce střelou na zadní tyč a v samém závěru vrátil do branky nepřesně odražený míč.

Jaroslav Veselý, trenér: „ Ze začátku utkání jsme měli štěstí, když za bezbrankové stavu chytil Zavřel stoprocentní šanci. Stejná situace se opakovala po našem vedoucím gólu, se stejným výsledkem. Tyto dva momenty považuji za klíčové pro další vývoj utkání. Až do 70. minuty, kdy jsme se uspokojili vlivem příznivého výsledku, jsem byl s hrou spokojen. V posledních minutách jsme Dukle nabídli úpravu výsledku. V závěrečné pětiminutovce jsme tak přišli o nulu na kontě Zavřela, který si ji za svůj výkon zasloužil.“

FK Dukla Praha – FC Hradec Králové 2:4 (0:2)

Branky: 2 Gajecký, 86., 88. – 11. Sixta, 30. Doležal, 51. Jukl (pen.), 65. Soukup

Karty: 25. Kulikov (DUK)

FK Dukla Praha: Štěpánek – Kulikov, Hrazdíra Štěpán, Troníček, Preisler – Brejcha, Vrkoč (76. Matta) – Vopat, Bartůněk (58. Farkaš), Mazlouf (46. Bezpalec) – Gajecký

FC Hradec Králové: Zavřel – Kratochvíl, Zezula, Soukup, Doležal (67. Langr), Kopřiva (73. Vágner), Vobejda, Krčál, Sixta (58. Drozd), Jukl, Bláha

Rozhodčí: Lerch – Wilczek, Šmakal