Juniorka z Vysočiny s bodem za remízu 1:1

29. 4. 2014   |   Redakce
Přestože mladí „votroci“ byli v utkání s Jihlavou po většinu zápasu lepším celkem, vraceli se domů nakonec s jedním bodem. Rozhodla o tom chyba Jehličky na jedné straně a neproměňování stoprocentních brankových příležitostí na straně druhé. Ovšem vybojovaný bod má svou hodnotu.

Ale po pořádku. Hned v úvodu utkání našel Doležal ve vápně Jukla, a ten z první těsně přestřelil. Poté přišla zmíněná chyba při odkopu hostujícího brankáře a Karlík poslal nekompromisní střelou do šibenice domácí do vedení. Hradečtí ve středu pole dobře kombinovali a ještě do poločasu mohl srovnat Vágner, ale tomu v zápase nebylo přáno radovat se ze vstřeleného gólu. Do stejné situace se totiž dostal v průběhu utkání ještě dvakrát, ale trefoval jen do těla Vejmoly.

Brankář domácích se zaskvěl v 73. minutě, když bravurním zákrokem vytáhl střelu Jukla k tyči na roh. Následující standardku poslal hlavou Drozd nad břevno. Jukl se však přece jenom prosadil devět minut před koncem utkání. Po akci Doležala se dokázal na hranici vápna uvolnit a levačkou otřel balón o záda obránce a Vejmola byl krátký. 1:1.

Východočeši, od 60. minuty vzadu hrající na tři obránce, chtěli strhnout vítězství na svou stranu, ale i domácí měli příležitost. Utkání však dospělo do remízového konce.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Karlík (57. Veselský), Kriegsmann, Berky, Demeter, Maruš, Tlustý, Urbánek, Duba, Fulnek, Tomovič

FC Hradec Králové: Jehlička – Kratochvíl (46. Drozd), Zezula, Soukup (62. Zdržálek), Hovorka (62. Langr), Kopřiva, Vobejda, Krčál, Doležal, Jukl, Vágner

Branky: 11. Karlík – 81. Jukl, ŽK: Duba (Jih), Rozhodčí Ciesler - Dobrovolný, Boček, Počet diváků: 20