Juniorka vstupuje do druhé poloviny přípravy. Soutěž začne 28. července.

14. 7. 2014   |   Redakce
Junioři mají za sebou podstatnou část přípravy. V ní doposud sehráli tři přípravné zápasy, v kterých jedenkrát remizovali a dvakrát prohráli. Tento víkend měli po týdenním soustředění volno a ve zbytku přípravy sehrají ještě utkání s Chrudimí a s SK UNINON 2013 Nový Bydžov.

K prvnímu měření sil došlo první červencovou středu (2. 7.), když se svěřenci Milana Frimmela utkali s Jabloncem a severočeskému týmu podlehli 1:2, když výsledek v závěru utkání korigoval Vágner po přihrávce Paga. „První poločas z naší strany nebyl vůbec dobrý. Měli jsme špatný pohyb a ztráceli jsme spoustu míčů. Ve druhém poločase se naše hra výrazně zlepšila a vytvořili jsme si několik slibných šancí na vyrovnání. Bohužel se nám jen povedlo snížit na konečný 2:1,“ popisuje první přípravné utkání trenér Frimmel.

Druhé utkání juniorka sehrála o dva dny později a soupeřem jim byli hráči juniorského výběru Mladé Boleslavi. I v tomto zápase Votroci vyšli naprázdno a prohráli 0:1, když prohrávali již od 13 minuty, kdy centrovaný míč od postraní čáry tečoval jeden z útočníků těsně před vybíhajícím Ordeltem.

Třináctá minuta byla pro mladé Votroky osudná i v utkání s Vysokým Mýtem (muži), ale v tomto utkání již na úvodní branku soupeře dokázali reagovat a zápas nakonec dotáhli do remízového konce, když se prosadil Vágner po přihrávce Drozda D. „V utkání proti Vysokému Mýtu jsme si dokázali vytvořit několik výborných brankových příležitostí. Hlavně dva samostatné úniky Hegera po výborných průnikových přihrávkách po brankách přímo volali. Bohužel jsme dokázali proměnit pouze jednu, a to Vágnerem,“ shrnul zatím poslední zápas přípravy Frimmel.

Nyní juniory čeká ve středu 16. 7. utkání v Chrudimi s místním týmem MFK a v sobotu 19. 7. v Horním Maršově zápas proti SK UNINON 2013 Nový Bydžov. K úvodnímu kolu Juniorské ligy vyběhnou v pondělí 28. 7. v 13. 00 hodin proti Českým Budějovicím v tréninkovém centru Dynama „Mladé“. Domácímu publiku se představí o týden později, v pondělí 4. 8. od 17. 00 hodin proti Zbrojovce Brno. Utkání, tak jako všechna v následující sezóně, se opět odehrají na hřištích v Orlické kotlině.

FK Baumit Jablonec jun. – FC Hradec Králové jun. 2:1 (1:0)

Jehlička (46. Ordelt) – Zezula (46. Drozd D.), Vyšehrad (46. Drozd P)., Hochmeister, Kratochvíl - Drozd D., - Heger (46. Lacina), Vobejda, Kopřiva (46. Krčál), Pago – Vágner – Langr (46. Kopřiva)

Branka FC HK: 85. Vágner

FC Hradec Králové jun. – FK Mladá Boleslav jun. 0:1 (0.1)

Ordelt (46. Jehlička) – Drozd D., Zezula (46. Vyšehrad), Drozd P. (67. Zezula, Kratochvíl – Lacina, Vobejda, Krčál, Pago (41. Heger) – Kopřiva (67. Vágner) – Vágner (46. Langr)

FC Hradec Králové jun. – Vysoké Mýto (muži) 1:1 (1:1)

Ordelt (46. Jehlička) – Zezula, Vyšehrad, Drozd P., Drozd D., - Heger, Vobejda (65. Kopřiva), Kopřiva (46. Zdržálek), Pago (65. Dočekal) – Týfa (65. Vágner) – Vágner (46. Langr)

Branka FC HK: 35. Vágner