Juniorka vítězně s divizním soupeřem

3. 1. 2015   |   Redakce
Vyrovnané utkání s výhrou na jeho konci sehráli s divizním celkem Letohradu naši mladí fotbalisté.

FC Hradec Králové jun.: FK Letohrad 3:1 (2:1)

Branky: 9. Pavel Drozd, 40. Kraják, 89. Joel Ngangu -pk.: 28. Tichý (PK)

Sestava FC Hradec Králové: Ordelt (46. Jehlička), Kraják (46.Lacina), Zezula (46.Zelený), Drozd P., Drozd D.,Vobejda, Kopřiva, Ngangu, Shejbal, Týfa, Langr (46. Heger)

Ujali se v něm vedení již v 9. minutě, kdy na dobře zahraný rohový kop Kopřivy naskočil Pavel Drozd a hlavou zamířil přesně. Poté se hostující brankář vyznamenal při střelách Týfy a Langra. Hosté vyrovnali Tichým z penalty nařízené za faul Ordelta na pronikajícího hráče Letohradu.

Zpět vedení na svou stranu strhli mladí Votroci pět minut před koncem poločasu. A byla to fotbalová paráda! Týfa dlouhým křížným nákopem našel rychlého Shejbala, ten přespurtoval obránce a poslal míč podél branky na zcela volného Krajáka, jenž ho sklepl do prázdné branky 2:1.

Druhý poločas byl již ve znamení útočných pokusů hostů srovnat skóre a na straně domácích o snaze neudělat v obraně chybu a rychle přecházet do protiútoků. Dařilo se především na levé straně Zelenému a hlavně Shejbalovi, kteří znamenali pro branku Letohradu největší nebezpečí. Tři minuty byli hosté blízko vyrovnání, ale proti byl Jehlička. Naopak v poslední minutě byl stažen ve vápně Joel Gangu, a sám nadvakrát nařízený pokutový kop proměnil.

V poslední přípravě před vypuknutím mistrovské soutěže se juniorka utká v pondělí 16. února 2015 ve 12 hodin v areálu Slávie s pražskou Duklou.