Juniorka veze z Vysočiny všechny body

22. 8. 2016   |   Redakce
Stejně jako jejich seniorští kolegové dokázali mladí fotbalisté Hradce Králové porazit jihlavskou Vysočinu. Tentokrát ale ne na domácí půdě, nýbrž na promáčeném trávníku v metropoli kraje Vysočina. S ohledem na průběh hry to byla výhra naprosto zasloužená. Hradec byl totiž hladovější po úspěchu.

Do zápasu lépe vstoupili Východočeši. Skoro to vypadalo, jako by ponuré počasí Jihlavany uspávalo. U míčů byli později, chvílemi byli velice statičtí, jako by bez zájmu a chuti do hry. Přestože byli posíleni hned o tři hráče A-týmu, ani jejich přítomnost nestačila. Zvlášť když byl ve čtvrté minutě nucen opustit trávník Petr Tlustý.

Pouhých osm minut diváci čekali na úvodní branku duelu. Hradeckou akci z levé strany vyšperkoval David Novák, který parádní ranou do růžku Rakovanovy branky poslal Votroky do vedení. Vstřelená branka byla živou vodou pro hostující celek. Bíločerní měli najednou spoustu sil a velký herní elán. Jihlavu prakticky nepouštěli do šancí. A když už, tak je bez problémů řešil gólman a kapitán v jedné osobně Ordelt.

Ve 26. minutě se Hradec radoval podruhé. Faulovaný Habrman rozehrál standardní situaci vskutku parádně. Načechraným centrem našel Martina Noska a jeho hlavička, která prošla mezi nohama gólmana Rakovana, znamenala navýšení královéhradeckého vedení.

To Jihlavané na svou velkou šanci dlouho čekali. Dočkali se až šest minut před poločasem, kdy Fialův pokus mířící do prakticky odkryté branky zastavil skluz královéhradeckého obránce. Do poločasu se nic dalšího neudálo, Hradec tak odcházel do kabin s příjemným dvougólovým náskokem.

V druhém poločase se hra vyrovnala a chvílemi už i Jihlavané ohrožovali východočeskou branku, kterou střežil pozorný Ordelt. Přesto měli v rozmezí 57. a 70. minuty větší šance hosté. Nejprve Novák, jehož skluzová střela těsně minula jihlavskou svatyni. A pak Zbudil, který zhruba z penaltového puntíku nastřelil pouze Rakovana.

Se závěrem utkání se mírně stupňoval tlak Jihlavy, která pravidelně střídala a doplňovala tak síly. Domácí se díky zvýšené aktivitě dočkali snížení a úpravy konečného výsledku až v 90. minutě. Po rohovém kopu Ordelt vytáhl parádní zákrok, po němž však přišel závar v pokutovém území a faul. Exekuce penalty se chopil Marek Šerý a snížil na 1:2.

Michal Šmarda, trenér: „Z mého pohledu jsme sehráli velmi kvalitní utkání. Od začátku jsme měli hru pod kontrolou, dobře jsme se pohybovali, byli jsme silní na míči a soupeře jsme jasně přehrávali. Dali jsme dvě krásné branky a další šance na úpravu sk=ore jsme ještě nevyužili. Ke konci 1. poločasu měl soupeř pětiminutovku se šancemi, které však nevyužil. Druhý poločas jsme již kontrolovali aměli jsme možnost, přidat třetí branku. Namísto toho jsme v poslední minutě inkasovali z penalty, což mě malinko mrzí. Mužstvo chválím za přístup k utkání, za nasazení a taktický výkon.“

FC Vysočina Jihlava jun. – FC Hradec Králové jun. 1:2 (0:2)

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Pedro (46. Dujmovič), Svatík (78. Novotný), Včelka, Beseda, Záviška, Tlustý (4. Vedral), Vitásek, Pěnkava (64. Šerý), Fiala (46. Sargsjan), Fulnek.

FC Hradec Králové: Ordelt – Václavek, Holeš, Nosek, Zbudil (72. Fenz), Brokeš (78. Chocholatý), Habrman, Novák (87. Dostál), Vobejda, Krátký (83. Vyšehrad), Hynek.

Branky: 90. Šerý (pen.) – 8. Novák, 26. Nosek. Rozhodčí: Adámková – Polák, Batík. ŽK: Beseda, Včelka – Vobejda, Vyšehrad. Diváci: 60.