Juniorka veze z Teplic všechny body

9. 3. 2015   |   Redakce
Junioři vstoupili do jarních odvet bodově velmi úspěšně. Po importu všech bodů z hřiště Varnsdorfu a remízovém utkání s Baníkem Ostrava na vlastním hřišti, vezou všechny body také z Teplic. Zajímavostí dnešní sestavy hradeckých Votroků jsou bratrské dvojice Krajáků (Ondřej a Lukáš) a Drozdů (David a Pavel), které do duelu zasáhly.

FK Teplice jun. – FC Hradec Králové jun. 0:2 (0:1)

FK Teplice: Lipš – Heger, Hošek, Horvát (84. Svoboda) – Procházka M., Kodeš, Richter (60. Batryn), Stibor (78. Procházka D.) – Balász – Batelka (52. Výborný), Stratil.

FC Hradec Králové: Ordelt – Kraják Ondřej, P. Drozd, Zezula, Shejbal – Vobejda, Kopřiva, Týfa (54. Kraják Lukáš) – Heger (70. Lacina), Drozd David - Joel

Branky: 17. Heger, 70. Shejbal, Rozhodčí: Franěk – Kříž, Kapoun, Počet diváků: 50

První poločas sice gólově vyzněl pro hradecké hráče, ale byly to spíše Teplice, které udávaly tempo hry a povětšinu času měly míč pod kontrolou. Hradečtí měli pouze náznaky šancí, které ztroskotaly na hranici vápna Severočechů. Výjimkou však byla 17. minuta, kdy Ondra Kraják na polovině hrací plochy vybojoval míč, přesně přihrál Hegerovi, který se na hranici vápna zbavil soupeře a střelou na zadní tyč nedal teplickému gólmanovi šanci, 0:1. Domácí byli obdrženou brankou očividně zaskočeni a trvalo jim pěkných pár minut, než se vrátili ke své hře.

A v podstatě se do úvodního tlaku již nedostali, protože hostující tým hru v druhém poločase vyrovnal a začal se prosazovat kombinační hrou. Na hřišti byl znát herní přehled Ondry Krajáka, ale také velká chuť Jana Shejbala, který se pomalu vrací do herního vytížení po zranění z ligového utkání na Baníku Ostrava.

Domácí však mohli přeci jen vyrovnat, když měli v 50. minutě výhodu pokutového kopu, jenže Ordelt v brance hradeckého týmu byl proti a domácího kanonýra vychytal. Tento moment zřejmě rozhodl o dalším vývoji utkání, ve kterém byli Hradečtí lepším týmem. Jejich převaha vyvrcholila v 70. minutě, kdy nejprve Kopřiva trefil z přímého kopu pouze zeď, ale dobíhající Shejbal nadvakrát propálil vše, co mu stálo v cestě a svým gólem stanovil konečný výsledek utkání. Votroci tak možná překvapivě, o to však zaslouženěji, vezou ze severu Čech opět všechny body.