Juniorka veze bod z Jihlavy

25. 5. 2015   |   Redakce
V předposledním dějství juniorské soutěže mladí Votroci vybojovali bod. V úvodu utkání se ujali brzy vedení, které však do poločasu ztratili. V druhé půli mohli vítězství strhnout na svoji stranu, ale Ptáček ani Kraják své šance neproměnili.

FC Vysočina Jihlava jun. FC Hradec Králové jun. 2:2 (2:2)

FC Vysočina Jihlava: Kotnour – Zábrodský, Spirkoski, Addo, Duba (83. Urbánek), Mlakič, Kelbler (46. Hron), Klusák, Veselský, Batioja (46. Demeter), Kučera (59. Fiala).

FC Hradec Králové: Ordelt – Fenc, Zezula, P. Drozd, D. Drozd – Vobejda (28. Hrabar) - Lacina, Ptáček, L. Kraják, Heger (70. Joel) - Shejbal (84. Šejvl).

Branky: 13. Zábrodský, 24. Klusák (pen.) – 9. a 10. Shejbal. Rozhodčí: Adámková – Hanáková, Reich. ŽK: Ptáček (HKR).

Hosté do zápasu vstoupili lépe a od úvodních minut byli nebezpečnějším týmem. To dokázal hned v 9. minutě Jan Shejbal, který se prohnal středem hřiště a přesně mířenou ranou nedal Kotnourovi šanci. Překvapení domácí hráči záhy inkasovali podruhé. Tentýž hráč se v 10. minutě zjevil jako blesk z čistého nebe na hranici velkého pokutového území. Přesnou uličkou ho našel Matěj Ptáček a mladý záložník, v tomto utkání hrající na hrotu útoku, zakončil přesnou střelou k pravé tyči Kotnourovy branky.

Jenže to nebylo na úvod utkání zdaleka všechno a drama začátku pokračovalo. Hradečtí se příliš uspokojili rychlým vedením, v obraně hráli až přespříliš laxně a ve 13. minutě se po závaru v hradeckém pokutovém území nejlépe zorientoval Jan Zábrodský, k němuž se odrazil skákající míč. Jihlavský obránce ho z pro něj trochu nezvyklé pozice dorazil do brány.

Pak se hra na chvilku zklidnila a domácí byli aktivnějším týmem. Ve 23. minutě byl Batioja faulován v pokutovém území a rozhodčí Adámková bez váhání odpískala pokutový kop. K jeho exekuci se postavil David Klusák, kapitán Vysočiny, a ranou k tyči nedal Ordeltovi sebemenší šanci. Do konce první půle mohl senzační obrat dokonat Duba, jenže však v obou svých velkých šancích selhal. A tak oba týmy odešly do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

V druhém poločase se hra přelévala ze strany na stranu a výraznější šance přibývali na straně Votroků. Za zmínku stojí pokus Ptáčka, který však z hranice malého vápna nedal. Největší šanci druhé půle tak měl Lukáš Kraják v 62. minutě, kdy však proti němu výborně vyběhl Kotnour a ve skórování mu zabránil. I proto utkání skončilo spravedlivou remízou 2:2.