Juniorka v posledním utkání roku zdolala Duklu Praha 4:1

1. 12. 2014   |   Redakce
V rámci jedenadvacátého kola zavítala do Orlické kotliny pražská Dukla. Votroci ji porazili 4:1 a svého soupeře v tabulce Juniorské ligy přeskočili.

V úvodu utkání byli domácí hodně aktivní a již po několika minutách mohli slavit gól, ale míč, který směřoval z kopačky Vágnera do branky, hostující obrana z brankové čáry stačila odkopnout. Votroci se i nadále tlačili do šestnáctky Dukly a z toho také pramenily jejich pěkné akce, jako například průnik Zorvana a následný lob, který skončil těsně vedle Vávrovy branky. Vyvrcholení tlaku domácích juniorů byl gól na 1:0, když v 17. minutě pronikl přes obranu Dukly agilní Zorvan, míč si na penaltě převzal rozběhnutý Prokeš a pro něho již nebyl problém, nasměrovat míč za záda Vávry.

Po úvodní brance se hra vyrovnala a po sedmi minutách se srovnalo také skóre. Na kolmou přihrávku si za obranu naběhnul Vopat a Kuciak v brance Votroků byl bezmocný, 1:1. Vyrovnaná hra vydržela až do konce první půlky. V samotném závěru nastřelil ještě tyč Zorvan, který využil rychlé rozehrávky Týfy.

V druhém poločase měli výrazně navrch opět svěřenci trenéra Frimmela. Na hřišti hlavně dominoval trojlístek Čermák – Prokeš – Zorvan. Všichni tři se také velkou měrou podíleli na gólech, které v utkání padly.

Hned v úvodu druhé půlky utekl po levé straně Čermák, který našel na malém vápně Prokeše, ten pak patou nasměroval míč podruhé v utkání za záda Vávry, 2:1. Po hodině hry se Votroci gólově prosadili dokonce dvakrát. Nejprve se prosadil Zorvan po Prokešově přihrávce a o minutu později našel přesným centrem Čermák Kopřivu, který pěknou hlavičkou završil skóre utkání na 4:1.

Po zbytek utkání si Votroci udržovali mírnou převahu. Do pěkného zakončení se ještě dostal po individuální akci Hable, ale brankově se bohužel neprosadil. Na konci utkání se tak radovali domácí, kteří se v posledním letošním mistrovském měření sil prosadili gólově hned čtyřikrát a po zásluze zvítězili. V tabulce tak svého dnešního soupeře přeskočili o dva body a přezimují na průběžném čtrnáctém místě.

FC Hradec Králové jun. – FK Dukla Praha 4:1 (1:1)

FC Hradec Králové: Kuciak – Drozd, Zezula, Hable, Kratochvíl – Zorvan (72. Hlavsa), Týfa (46. Hrabar), Kopřiva, Čermák – Vágner (87. Novák), Prokeš

FK Dukla Praha: Vávra – Kulikov, Troníček, Toman, Schindler – Vopat, Brejcha, Tetour, Bezpalec (70. Kozel) – Gajecký, Šíma (60. Stýblo)

Branky: 17., 51. Prokeš, 59. Zorvan, 61. Kopřiva – 24. Vopat, ŽK: Zorvan - Troníček, Kozel, Rozhodčí: Černý – Blažej, Novotný