Juniorka v chumelenici odevzdala všechny body brněnské Zbrojovce

23. 11. 2015   |   Redakce
Poslední domácí utkání juniorky přivítalo v Hradci ryze zimní počasí. S úvodním hvizdem rozhodčího Pechance se nad hřištěm v Orlické kotlině roztrhla sněhová peřina. Během prvního poločasu se tak muselo utkání přerušit, aby domácí pořadatelé mohli obnažit alespoň lajny. V té době však hostující tým již vedl 2:0.

FC Hradec Králové jun. – FC Zbrojovka Brno jun. 1:3 (0:2)

FC Hradec Králové: Ikizgül – Hlavsa (53. Fenz), D. Drozd, Václavek (46. Vukčevič), P. Drozd – Shejbal (77. Brokeš), Zezula, Vyšehrad (70. Hable), Zdržálek (40. Dědeček) - Trubač, Kraják,

FC Zbrojovka Brno: Floder – Šura, Bednář, Boštan, Pospíšil (78. Sedláček) –, Weber (87. Krejčíř), Kučera (60. Sedláček), Sokol (87. Juna) – Buchta, Klán (70. Vintr)

Branky: 83. Trubač - 11. Sokol, 26. Kučera, 53. Štrombach, ŽK: Zezula, Václavek - Buchta, Rozhodčí: Pechanec – Melichar, Arnošt, Počet diváků: 25

První šanci utkání ovšem měli domácí, když se již v druhé minutě z malého vápna prosazoval Kraják, ovšem jeho projektil mířil těsně vedle Floderovy svatyně. Po této šanci se již ale začali prosazovat hosté. Nejprve se v jedenácté minutě rozeběhl po své pravé straně Štrombach, po zemi našel na malém vápně naběhnutého Sokola, který ve skluzu umístil míč k tyčce hradecké branky, 0:1. Odpovědí mohla být šance domácího týmu po kombinaci Kraják – Trubač, ale prvně jmenovaný nakonec míč na mladého reprezentanta neprocedil, a tak se gólově slavilo opět na druhé straně. Hosté měli možnost zahrávání přímého kopu. Pospíšilovu technickou střelu ještě stačil Iküzgil vyrazit, ovšem dobíhající Kučera neměl s umístěním dorážky problém, 0:2. Tak také první poločas skončil.

Do druhého poločasu sáhl trenér Mejtský k vystřídání Václavka mladým bosenským záložníkem Vukčevičem, který je v podzimní části sezóny pod lízátky na zkoušce. Ovšem ani on nedokázal eliminovat územní převahu brněnské Zbrojovky. Ta navýšila svoje vedení v 53. minutě, když Štrombach proměnil pokutový kop, který byl nařízen ua faul Davida Drozda na pronikajícího Webera, 0:3.

Dvě zajímavé příležitosti, rovnoměrně rozdělené na obě strany, byly k vidění po hodině hry. Nejprve lob hradeckého Krajáka, který směřoval do opuštěné brněnské branky, skončil těsně vedle a na druhé straně trefil brněnský Weber z přímého kopu tyč.

Votroci se dočkali snížení sedm minut před koncem, když se na pravé straně velmi pěkně uvolnil Kraják, na malém vápně našel volného Trubače a pro něho již nebyl problém, zasunout míč do otevřené branky, 1:3. Tímto skórem také utkání skončilo. V něm byla Zbrojovka po většinu času aktivnější. Votroci začali hrát až v poslední dvacetiminutovce, což na obrat samozřejmě nestačilo.