Juniorka si poradila s Plzní a připsala si další tři body do tabulky

8. 4. 2013   |   Redakce
Do zápasu 25. kola Juniorské ligy nastoupili Votroci s osmicí hráčů z kádru A mužstva. Ti svého soupeře přehrávali po celý zápas, který nakonec skončil tříbrankovým rozdílem.

První gólový moment přišel již po devíti minutách hry. To se k míči v plzeňském vápně dostal Zec, kterého fauloval vyběhnutý brankář hostí Brych. Z nařízené penalty se Dušan Uškovič nemýlil a domácí tým poslal do jednobrankového vedení 1:0. I nadále byli Votroci aktivnější a do další šance se dostal Malinský a znovu Uškovič. Hosté se osmělili až po půlhodině hry, ale Koubek si s lehkou střelou Lukeše poradil. Větší práci pak měl o deset minut později při „jedovce“ Kyndla. I zde byl reprezentační gólman na místě.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. Do vápna soupeře „vlétl“ opět Zec, toho přidržel nový muž na hřišti Hošťálek za dres a opět se pískala penalta. Tu tentokrát s přehledem proměnil sám postižený Asim Zec a poslal domácí tým do dvougólového vedení, 2:0. Gólová paráda přišla v 62. minutě. Na rohový kop Malinského si naběhl Dušan Uškovič a ideálně „z voleje“ trefil k tyči přes celou bránu, 3:0. Za chvíli se slovenský hráč proměnil v nahrávače, kdy ideálně předložil Janouškovi, ale ten z dobré vzdálenosti přestřelil.

V druhém poločasu se soupeř v podstatě k ničemu nedostal a Votroci si tak po zásluze připsali další tři body do tabulky Juniorské ligy.

FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň 3:0 (1:0)

FC Hradec Králové: Koubek – Doležal, Jánošík, Hájek, Hock – Zec, Schwarz, Janoušek, Sixta (73. Hofman), Malinský (69. Furik) – Uškovič
FC Viktoria Plzeň: Brych – Vondráček (73. Krčál), Chocholoušek, Růžička, Beránek (46. Hošťálek) – Pernglua, Libotovský (69. Domabyl), Kyndl (46. Hrdlička), Lukeš – Hradecký, Mandula

Branky: Uškovič 2 (1 PK), Zec (PK), ŽK: Malinský, Hájek – Hošťálek, Chocholoušek, Počet diváků 320, Rozhodčí: Vlasjuk – Zeman, Šob