Juniorka si poradila s Jihlavou 3:0

11. 3. 2013   |   Redakce
V jarní premiéře na Bavlně hostili naši junioři Vysočinu Jihlava. V sestavě domácích nastoupil Dušan Uškovič, který se vrátil na zelený pažit po zdlouhavém zranění třísel, brankář Lindr a Jaroslav Zelený z A týmu.

FC Hradec Králové jun. – FC Vysočina Jihlava jun. 3:0 (1:0)

Úvod utkání se odehrával spíše mezi vápny, kdy obrany obou týmů dominovaly nad útočnou snahou jednotlivých mužstev. A tak vlastně první vážnější šance skončila brankou. Domácí Krolop zahrál roh a propadlý míč si jeden z jihlavských hráčů vrazil do vlastní branky, 1:0. Tak také skončilo úvodní dějství zápasu.

V úvodu druhého poločasu se do stoprocentní šance dostal hostující Koudelka, ale Lindr jeho sólový nájezd bravurně zlikvidoval. Okamžitě z protiútoku se z podobné šance prosadili domácí. Dušan Uškovič středem hřiště „potáhl“ míč, předložil Krčálovi, který za pomocí teče hostujícího obránce překonal vyběhnutého Rožníka, 2:0. Po hodině hry měli další šance hosté, ale Vašíček Lindra nepřekonal a Koudelka z velkého vápna opuštěnou branku netrefil. V 70. minutě ideálně vysunul za obranu Novák Krčála, který jen o vlásek nedosáhl na míč a vyběhnutý Rožník odkopl míč do bezpečí.

Závěr utkání opět ovládli domácí. Deset minut před koncem předvedli Votroci dokonalou kombinaci. Na její konci Furik nacentroval před branku Jihlavy, kde stál volný Doležal, ale ve vyložené šanci trefil pouze brankáře Jihlavy. Poté měli ještě domácí stoprocentní brankové příležitosti Hofmanem a Kopáčem, ale prvně jmenovaný trefil břevno hostující branky a následně Kopáč poslal míč těsně vedle. Brankový účet uzavřel tři minuty před koncem Hofman, který se dostal k míči po chybě hostující obrany a brankáři nedal šanci, 3:0.

Mladí Votroci vyhráli hlavně po výborném výkonu ve druhém poločase a i nadále se udrželi ve špičce Juniorské ligy.

Luboš Prokopec, trenér: "Naše vítězství je zasloužené. Od začátku zápasu jsme dobře kombinovali a kdybychom měli přesnější finální přihrávku, mohlo být skóre zápasu i vyšší. Na druhou stranu však musím uznat, že soupeř měl velice nebezpečné, rychlé protiútoky, při kterých nás podržel brankář Lindr."

FC Hradec Králové jun.: Lindr – Bodlák, Novák, Hock, Zelený – Doležal (80. Vlček), Krčál, Kopáč, Krolop (86. Vobejda), Furik (88. Zavřel)– Uškovič (77. Hofman)
FC Vysočina Jihlava jun.: Rožník – Vokoun, Kryštůfek, Vonásek, Fadrný – Kliment, Kavka, Vacek, Koudelka, Košulič (77. Šuta) – Vašíček