Juniorka si poradila s Jabloncem

16. 3. 2015   |   Redakce
V dalším dějství Juniorské ligy Votroci nastoupili proti jabloneckému Baumitu. Také v tomto utkání prokázali herní i výsledkové zlepšení a po zásluze si opět připsali všechny body za výhru 3:1.

FC Hradec Králové jun. – FK Baumit Jablonec jun. 3:1 (3:0)

FC Hradec Králové: Ordelt – Drozd David, Drozd Pavel, Nosek, Kraják Ondřej – Heger (79. Pago), Vobejda, Kraják Lukáš (58. Schwarz), Kopřiva, Shejbal (58. Joel) – Langr (69. Lacina)

FK Baumit Jablonec: Repáň – Štěpánek, Tichý (6. Skuhravý), Drozd Filip, Žemba (58. Malý) – Novák, Breda, Rozkovec, Dorničák – Nesládek (71: Munzar), Palatický

Branky: 14. Drozd David, 24. Kopřiva, 34. Shejbal, ŽK: Vobejda - Breda, Rozhodčí: Melichar – Arnošt, Novotný

Votroci do utkání vstoupili s velkou chutí. Hned v úvodu se prosazoval střelou z 20 metrů Lukáš Kraják, ale jeho projektil skončil nad. Po čtvrthodině hry se však již gólově zadařilo. David Drozd si naběhl na přesný centr Shejbala a přesnou hlavičkou nedal Repáňovi šanci, 1:0. Na další gól se čekalo pouhých deset minut. Honza Shejbal vysunul rychlonohého Langra, kterého na hranici vápna fauloval jablonecký Drozd Filip. Nařízený přímý kop s přehledem proměnil Kopřiva, 2:0.

Domácí i nadále pokračovali ve velmi dobrém výkonu a svého soupeře doslova přikovali k jeho pokutovému území. Šance Langra a následně Ondřeje Krajáka zůstaly ještě nevyužity, ale skóre se opět měnilo v 34. minutě, když na Lukáše Karajáka centr nedosáhl nabíhající Langr, ale na zadní tyči vše jistil Shejbal, pro kterého již nebyl problém uklidit míč do opuštěné jablonecké branky, 3:1.

Mladí Votroci byli v prvním poločase jasně lepším týmem a hosté si v podstatě vypracovali pouze jednu šanci, a to ve 38. minutě David Breda, kterého však Ordel v brance vychytal.

Druhý poločas začal velkou šancí Shejbala, který se prosadil přes bránícího Skuhravého, ale po kličce brankáři Repáňovi branku z úhlu netrefil. Vzápětí se připomněli také hosté, když se Dorničák objevil sám před Ordeltem, ale hradecký gólman ho s přehledem vychytal. V následujících minutách se strážce domácí svatyně ještě dvakrát zaskvěl při šancích Nováka a Nesládka. V druhém poločase se hra vyrovnala a hosté se nejednou dostali na dostřel domácí branky. Domácí naopak spoléhali na rychlé brejky, ale Joel, ani Schwarz se gólově neprosadili. V závěru utkání skóre pouze korigoval Dorničák, 3:1.