Juniorka si poradila s FC MAS Táborsko

22. 10. 2012   |   Redakce
Do SCM Bavlna zavítal tým Táborska, který se v průběžné tabulce Juniorské ligy před utkáním nacházel na předposledním místě tabulky.

FC Hradec Králové - FC MAS Táborsko 2:0 (1:0)

Votroci se prosazovali od prvních minut a na hřišti si vynutili územní převahu. V koncovce jim však scházel potřebný klid. Gólové rozuzlení tak přišlo až v 27. z nařízené penalty, když hostující hráč zahrál v pokutovém území rukou. Penaltu s přehledem „uklidil“ do levého horního růžku Voltr, 1:0. Ovšem sám střelec se o chvíli později dostal do nezávidíhodné pozice, když se střetl s hostujícím brankářem a ze souboje odešel s podezřením na prasklou lícní kost.

V druhém poločase domácí tým pokračoval v tlaku. Hned počátkem poločasu se do dobré příležitosti dostal Hofman a chvíli po něm Zec, ale ani jeden svoji příležitost nedokázali proměnit. Gólová byla až ta v 52., to když se na levé straně prosadil Hofman, naservíroval před branku osamocenému Klazarovi pro kterého již nebyl problém vstřelit druhou branku. Domácí i nadále pokračovali v aktivní hře, ze které vyplynul rohový kop Furika a hlavička Matěje Ptáčka orazítkovala břevno. Těsně před koncem se tleskalo ještě jednou, ovšem ne gólu, ale ukázkovým „nůžkám“ Michala Furika, které skončily těsně nad brankou Varyše. To byla v podstatě poslední šance pondělního utkání Juniorské ligy, kde si domácí po zásluze připsali další tři body do tabulky.

Luboš Prokopec, trenér: "V prvním poločase jsme nehráli příliš dobře, chyběl nám větší pohyb a jistota na míči. Ve druhém poločase jsme se zlepšili v kombinaci a dokázali si vytvořit několik brankových příležitostí. I přes určité výhrady k našemu výkonu si myslím, že je naše výhra zasloužená."

FC Hradec Králové: Vízek – Vlček, Novák, Krčál, Shejbal- Zec (68. Doležal), Schwarz, Ptáček (84. Štulajter), Klazar (59. Furik)– Voltr (33. Kopáč), Hofman (70. Krejčík)

FC MAS Táborsko: Varyš – Hric, Turek, Pavličko, Čivič (81. Ketman)– Stuchlík (81. Sazima), Kluzák, Mužík (46. Rabiňák), Kukučka (73. Rosůlek Jakub)– Rosůlek Jindřich (Jibril), Holub

Branky: 27. Voltr (PK), 52. Klazar

ŽK: Vlček, Novák, Kopáč – Čivič, Rosolek, Pavličko, Počet diváků 270, Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Bacík