Juniorka se se Slováckem rozešla smírně

6. 5. 2013   |   Redakce
FC Hradec Králové jun. - 1. FC Slovácko 3:3 (1:0)

Utkání začalo poměrně vlažně a vlastně jediné vzrušení v prvních třiceti minutách byla drobná potyčka domácího Shejbala s hostujícím Ondicou, kterou rozhodčí vyřešil napomenutím obou aktérů. První vážnější akce však skončila gólem v Hečově síti. Emir Halilovič, který se rozehrává po vážném zranění, potáhnul po pravé straně míč a jeho prudkou střelu brankář hostí vyrazil. K odraženému míči se dostal Ptáček, ale i on ztroskotal na hostujícím gólmanovi a tak napotřetí vystřelil Furik a teprve jeho projektil skončil v síti hostujícího týmu, 1:0.

Druhý poločas začal o poznání živěji. Po hodině hry srovnal stav Holek, který po samostatném průniku prostřelil vyběhnutého Koubka, 1:1. Prakticky vzápětí strhnul vedení na domácí stranu Krčál, který hlavou dorážel vyražený míč po přímém kopu Voltra, 2:1. Další brankový příděl přišel opět po dvou minutách hry. Hosté vhodili dalekonosný aut do prostoru před domácího brankáře Koubka a po nedorozumění zadních řad Votroků se gólově prosadil Kovář, 2:2. Rychlý sled gólů uzavřela 67. minuta, kdy se do soupeřova vápna vřítil Voltr, kterého fauloval hostující Hála. Rozhodčí Plesar nezaváhal a nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil sám postižený hráč, 3:2. Brankový účet zápasu uzavřel sedm minut před koncem hostující Reinberk, který si naběhl na rohový kop a hotům zařídil jeden bod. Dnes se hrálo utkání dvou rozdílných poločasů.

První poločas se odehrával spíše mezi vápny obou celků, bez výraznějších příležitostí, zato druhý poločas nabídnul útočnou hru s pěti brankami. Remíza je spravedlivým vyústěním dění na hrací ploše.

FC Hradec Králové: Koubek – Shejbal, Hock, Simerský, Krčál – Halilovič (65. Bodlák), Ptáček (74. Sixta), Janoušek, Voltr, Furik (46. Krolop) – Zec (78. Hofman).
1. FC Slovácko: Heča – Ondica (78. Bartoš), Mikulica, Reinberk, Křivánek, Jeleček, Hála, Hofmann, Kovář, Trávník, Holek (89. Kolínek)
Branky: 36. Furik, 63. Krčál, 67. Voltr (PK) – 60. Holek, 65. Kovář, 83. Reiberk, ŽK: Shejbal, Halilovič – Ondica, Kovář, Mikulica, Rozhodčí: Plesar – Hock, Vojtěch, Počet diváků: 128