Juniorka se na Spartě střelecky neprosadila

3. 4. 2013   |   Redakce
Ve dvaadvacátém kole Juniorské ligy zavítali Votroci do Prahy, kde je čekal souboj s aktuálním osmým celkem tabulky s pražskou Spartou. Utkání bylo bohaté na šance, avšak hradeckým mladíkům se žádnou z šancí proměnit nepodařilo.

Do branky Hradce se tentokrát postavil Tomáš Koubek a již od prvních minut si na nedostatek práce stěžovat rozhodně nemohl. Sparta byla v úvodu aktivní a zaznamenala hned dvě nastřelená břevna. Ve 14. minutě se domácí prosadili i střelecky, na centr Peška si naběhl Ujlaky a hlavou z malého vápna rozvlnil síť, 1:0.

O pět minut později se zaskvěl gólman Koubek při dorážkách Konatého a Bredy, ale ani jeden z nich si na dvacetiletého strážce hradecké svatyně nepřišel. V druhé půli prvního poločasu se osmělili i naši mladíci a hned bylo k vidění několik šancí. Tu největší zařídil Simerský, když po rychlém protiútoku krásnou dalekonosnou střelou napálil břevno.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se hrál již opatrnější fotbal. Nicméně opět přišla velká možnost na srovnání. Byl u ní v 74. minutě nejlepší střelec Juniorské ligy Asim Zec. Nejprve se mazácky zbavil sparťanského obránce a poté vypálil přímo na brankáře Nguyena, ten míč vyrazil a Zec mohl z následné dorážky vyrovnat, ovšem nepodařilo se mu balón nasměrovat mezi tři tyče.

Hradečtí junioři tedy nevyužili dnešní dohrávku k postupu na třetí místo a zůstávají v tabulce i nadále na pozici čtvrté.

AC Sparta Praha – FC Hradec Králové 1:0 (1:0)
Branka: 14. Ujlaky. Rozhodčí: Proske- Kotlik,Hrkal.

Sestavy: AC Sparta Praha: Nguyen- Karafiát, Breda, Tomášek, Neužil – Lácha, Reiter (78. Miskovič), Pešek (46. Macháč), Konaté(46. Mařík) – Juliš (89. Měska), Ujlaky.
FC Hradec Králové: Koubek – Zelený, Bodlák, Simerský, Hock – Krolop (58. Hofman), Janoušek, Sixta (62. Krčál) - Zec, Voltr, Furik (58. Doležal).