Juniorka se dnes porve o druhé místo

25. 2. 2013   |   Redakce
Juniorský tým FC Hradec Králové dnes zajíždí do Prahy, aby se tam na umělé trávě v Edenu střetl s průběžně druhým týmem dosavadní tabulky SK Slavii Praha. Utkání začíná v 14. 00 hodin.

Svěřenci trenéra Luboše Prokopce vstoupili do jarní části Juniorské ligy výhrou nad Duklou Praha a připsali si tak tři body do tabulky, kde jim patří třetí příčka průběžné tabulky. Pouze jedna výhra je dělí od druhého místa, a právě druhou příčku prozatím okupuje dnešní soupeř Votroků SK Slavia Praha. „Dnešní soupeř již deset kol v řadě neprohrál a pro nás je to obrovská výzva, tuhle sérii jim ukončit. Na druhou stranu, pokud chceme s druhým celkem tabulky i nadále udržet kontakt, nezbývá nám nic jiného, než dnes zvítězit,“ říká trenér Prokopec.

Junioři, po vítězném utkání s Duklou, sehráli ve čtvrtek přípravné utkání s divizní Kutnou Horou a připsali si o v tomto případě vítězství - 4:2, branky: Krčál, Simerský, Hofman a Krejčík. Mladí Votroci sice zkraje utkání prohrávali 0:2, ale do poločasu se jim podařilo vyrovnat a v druhé půli strhli vítězství na svoji stranu.

Dnešní utkání bude ale úplně z jiného soudku. Fotbalisté pražské Slavie vkročili do jarní části Juniorské ligy správnou nohou a patří i nadále k favoritu soutěže. Na Stoupách v Jihlavě porazili tamní Vysočinu celkem jednoznačně 4:1 a potvrdili tak výsledky ze závěru podzimní části soutěže. Svou neporazitelnost tak prodloužili, jak již bylo napsáno v úvodu, na deset zápasů, přičemž hned devětkrát dokázali zvítězit.

Votroky v dnešním zápase posílí hned kvarteto hráčů širšího A týmu Zec, Simerský, Hájek a Shejbal. „Všichni hráči, vyjma Asima Zece, který byl nemocný, s námi absolvovali přípravu a ve čtvrtek také sehráli přípravné utkání. Do týmu se začlenili velmi dobře a narovinu říkám, že nám v situaci, kdy máme velkou marodku, určitě pomůžou. Tito hráči mají svojí velmi dobrou kvalitu,“ říká Luboš Prokopec.