Juniorka remizovala s Baníkem

2. 3. 2015   |   Redakce
Mladí Votroci chtěli navázat na výhru a dobrý výkon z prvního jarního kola. To se jim povedlo pouze z padesáti procent. Jejich výkon snesl přísné měřítko, ale ten stačil pouze k zisku jednoho bodu.

FC Hradec Králové jun. – FC Baník Ostrava jun. 1:1 (1:1)

FC Hradec Králové jun.: Kuciak – Drozd Pavel, Drozd David, Zezula, Kraják – Tito (80. Brokeš), Kopřiva, Vlkanova, Vobejda, Týfa (65. Heger) – Joel

FC Baník Ostrava jun.: Matějka – Helešic, Celba, Byrtus, Fijtík – Hrdlička (55. Čech), Tomšů (46. Opatřil), Matěj (88. Kundrátek), Kondrátek, Behan (77. Pyclík) – Šašinka (65. Szotkowski)

Branky: 42. Kopřiva – 44. Byrtus, ŽK: Byrtus, Rozhodčí: Berka – Černý, Šob

První příležitost však měli hosté, přesněji Behan, který se nikým neatakovaný objevil před Kuciakem, Gólman prvního týmu však byl na místě a hostujícího záložníka vychytal.

Poté již měli slovo domácí. V 19. minutě zkoušel z velkého vápna lob Tito, ale Matějka v brance Baníku si na míč počkal a celkem snadno ho „stopil“ do náruče. V těchto chvílích měli hradečtí junioři navrch, hlavně muž na hrotu útoku Joel. Ten se také dostal k míči na hranici velkého vápna, prodral se před osamoceného Matějku, jenže ve finální fázi přestřelil ostravskou branku.

Branky padaly až v samém závěru prvního poločasu. Nejprve se trefili domácí a byl u toho opět Joel, který uprostřed hřiště vybojoval míč a přihrál zleva nabíhajícímu Titovi. Ten si ho zasekl, nechal bránícího ostravského hráče „proběhnout“, a následně přihrál na volného Kopřivu. Ten si míč zpracoval, udělal kličku obránci a s přehledem skóroval, 1:0.

Když již se zdálo, že si Votroci do poločasu odnesou jednobrankové vedení, odpískal rozhodčí Berka pokutový kop za údajné hraní rukou Davida Drozda. K exekuci se postavil kapitán Baníku Byrtus, který přesně mířenou střelou k pravé Kuciakově tyči srovnal stav utkání na 1:1.

Hned v úvodu druhého dějství měl příležitost domácí Tito, který se postavil k přímému kopu z hranice velkého vápna. Svoji levou nohou však míč mezi tři tyče nenasměroval. Podobný osud měl na druhé straně projektil z kopačky ostravského Šašinky.

Zajímavá situace přišla po sedmdesáti minutách hry, kdy se z vlastní půle rozběhl s míčem na noze Joel, jenže po zhruba třicetimetrovém sprintu ho dostihl stoper Celba a míč mu odkopl. Další šanci měl po chvilce Vlkanova, ale míč z bezprostřední blízkosti za záda Matějky nepropasíroval.

Hosté se připomněli v 77. dalekonosnou střelou Byrtus a Kuciak měl plné rukavice práce. Hradecký brankář se zapotil i o minutu později při průniku a následném zakončení Pyclíka. Martin Kuciak však v obou případech byl na místě.

V posledních minutách se Votroci nastěhovali do soupeřova vápna, ale z mnoha pološancí žádnou v gól nepřetavili. Proto utkání skončilo zaslouženou dělbou bodů.