Juniorka prohrála na půdě Znojma

14. 3. 2016   |   admin
Mladí Votroci cestovali k dalšímu zápasu Juniorské ligy na Jižní Moravu. Se znojemskými fotbalisty změřili své síly v nedalekých Jevišovicích. Po celých devadesát minut vládlo příjemné jarní počasí. Jelikož A týmu domácích bylo sobotní utkání v Třinci odloženo, ti dnes nastoupili hned s několika hráči v základu a na hře to samozřejmě bylo znát.

Votroci sice v úvodu utkání hráli velice svižně a v první pětiminutovce se dostali několikrát na dostřel domácí svatyně, ale jejich snahu pomalu a postupně převzali domácí. Hlavně dvojice Alaca a Yilmaz zatápěla hradeckým hráčům v jejich pokutovém území a jen díky zákrokům Ordelta se skóre v první dvacetiminutovce neměnilo.

To přišlo až ve 24. minutě, když střílený centr Alaci, který mířil před hradeckou branku, ještě hostující beci odvrátili, ale na Yilmazovu dorážku již nikdo nestačil zareagovat a domácí se po zásluze dostali do vedení, 1:0. O několik minut později se o srovnání pokoušel Zdržálek, ale jeho střelu domácí gólman zlikvidoval. A podle rčení „nedáš – dostaneš“, se skóre navýšilo na druhé straně. Stehlík na hranici vápna přiťukl Šumberovi a ten střelou o tyč nedal brankáři Ordeltovi žádnou šanci, 2:0.

O navýšení skóre se o chvilku později přičinil hbitý Alace, který po své pravé straně utekl hradecké obraně a lobem přes vyběhnutého Ordelta zvýšil již na 3:0. Svěřenci trenéra Mejtského se do hry vrátili brankou Vyšehrada, který sice neproměnil pokutový kop, ale následně poslal míč do znojemské sítě, 3:1. Ale to netrvalo dlouho, protože těsně před odchodem do kabiny upravil poločasový výsledek Stáňa, 4:1.

Také druhý poločas byl v režii domácího Znojma. Snad jen v 57. minutě měli Votroci trochu navrch a blízko ke zkorigování byl Habrman, když obešel i vyběhnutého Dolečka v brance Znojma, ale na brankové čáře ho zastoupil Pelán. Domácí i nadále pokračovali v tlaku a skóre navýšili v závěrečné čtvrthodince, když se nejprve trefil Stehlík a tři minuty před konce upravil na konečných 6:1 svým druhým zásahem Šumbera.

Votroci tak ve třetím jarním zápase okusili potřetí hořkost porážky, a to na půdě posledního Znojma, které však bylo dnes notně posilněno o hráče prvního týmu, což bylo po celých devadesát minut znát.

1.SC Znojmo FK : FC Hradec Králové 6:1 (4:1)

1.SC Znojmo FK: Doleček – Bělíček, Vavřík, Pelán, Alaca, Šumbera, Nehyba, Stáňa, Yilmaz, Stehlík, Bogner
Náhradníci: Dúcký, Tofl, Konvalina, Wascher
FC Hradec Králové: Ordelt – Hynek, Brokeš, Holeš, Zdržálek, Habramn, Fenz, Vyšehrad, Kraják, Hlavsa, Zezula
Náhradníci: Dostál, Jeníček, Ikizgül
Branky: 24. Yilmaz, 31. Šumbera, 34. Alaca, 45. Stáňa, 77. Stehlík, 87. Šumbera – 43. Vyšehrad, ŽK: Vavřík (Zno), Rozhodčí: Marek – Caletka, Antoníček.