Juniorka prohrála na půdě Viktorky Plzeň

18. 9. 2012   |   Redakce
FC Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 4:1 (3:0)

Votroci vstoupili do utkání s přílišným respektem vůči soupeři, za které nastoupila "prvoligová záloha" Fillo, Zeman, Štípek a Hejda. Příliš rychle se zbavovali míčů, chyběl jim pohyb a tím pádem nabídli soupeři územní převahu. Za bezbrankového stavu sice měli dvě slibné příležitosti, které ani Hofman, ani čerstvý hráč FC Hradec Králové Halilovič nedokázali proměnit. Ve 20. tak přišel zasloužený trest, kdy se hlavičkou prosadil Martin Fillo, 1:0. Do poločasové přestávky ještě přidali po jednom gólu Končal a Štípek.

Do druhého poločasu udělal každý tým tři změny a hra se rázem vyrovnala. Votroci dokázali v 60. snížit pěknou střelou Haliloviće. V zápětí však mladí Votroci chybovali v rozehrávce a veškerým nadějím udělala přítrž branka Petráčka, který stanovil konečný výsledek zápasu na 4:1.

Luboš Prokopec, trenér: "V prvním poločase jsme hráli s velkým respektem a soupeř nás přehrával. Ve druhém poločase se nám podařilo vstřelit kontaktní branku, po zbytečné chybě jsme však inkasovali počtvrté a o výsledku zápasu tak bylo rozhodnuto. Plzeň vyhrála zaslouženě."

FC Viktoria Plzeň: Mandous - Končal, Zeman (46. Malakjan), Hrubý, Hoffmann, Hejda (46. Růžička), Libotovský, Fillo (46. Domabyl), Kyndl, Petráček, Štípek (61. Lukeš).

FC Hradec Králové: Zavřel - Bodlák (46.Shejbal), Hofman (46. Malý), Voltr, Ptáček, Jakub Krčál, Doležal, Novotný (46. Kopáč), Novák, Schwarz, Halilović (72. Krejčík).

Branky: 21. Fillo, 25. Končal, 42. Štípek, 67. Petráček - 59. Halilović