Juniorka přerušila mladoboleslavskou vítěznou sérii a připsali si další vítězství

28. 8. 2016   |   Redakce
Mladí Votroci se v rámci 5. kola Juniorské ligy představili v nedělním dopoledni domácím příznivcům, kdy na Malšovickém stadionu hostili tým Mladé Boleslavi. Středočeská jedenáctka nepoznala v posledních devatenácti mistrovských zápasech hořkost porážky, a tak před domácími borci stála výzva, zlomit tuto obdivuhodnou sérii.

Za domácí tým nastoupilo opět několik hráčů prvního mužstva, včetně Honzy Pázlera, který se na úvod utkání hned gólově prosadil. Hradecký ostrostřelec se ve dvanácté minutě nejlépe zorientoval na hranici malého vápna a pod nohama bránících mladoboleslavských hráčů poslal Votroky do vedení 1:0. Mladoboleslavští se připomněli o chvilku později, ale střela Daniela Bojdy z dobrého postavení šla příliš vysoko nad Lindrovu branku. Navýšit skóre mohl domácí Novák po půlhodině hry. Jeho slibná rána z hranice velkého vápna však šla zhruba metr nad branku mladoboleslavského Vejmoly. Jak se netrefil mladý hradecký fotbalisty, to dokázal jeho zkušenější kolega Petr Schwarz po třicetišesti minutách hry. Ten zamířil zpoza vápna přesně a posůlal Votroky do dvougólového trháku, 2:0. První poločas však kromě gólových příležitostí více šancí nenabídl. Hra tak byla zřejmě odrazem horkého počasí, které v neděli panovalo.

Začátek druhé půle byl o něco živější. Hned v jeho úvodu přišlo vysunutí Honzy Pázlera, ten však souboj jeden na jednoho s hostujícím gólmanem do gólového efektu nepřetavil. Na druhé straně měl v padesáté minutě stoprocentní gólovou příležitost v podobě pokutového kopu Albína. Jeho absolutní šanci však Jirka Lindr bravurně zlikvidoval a domácí fotbalisty tak definitivně nasměroval k vítězství.

V pořadí třetí gólová radost domácích přišla pod lízátky po hodině hry a byl u toho opět Jan Pázler. Nejprve jeho průnik zastavil pouze za cenu žlutého ohodnocení z rukou rozhodčího hostující kapitán Glockner, aby nařízený přímý kop s jistotou proměnil sám postižený, 3:0. Snížení stavu přišlo z kopaček hostí deset minut před závěrečným hvizdem, kdy se na kratší dobu hráči Mladé Boleslavi usadili před gólmanem Lindrem a nově příchozí muž Zabilanský propasíroval míč do sítě domácích pod tělem Jiřího Lindra a stanovil tak konečnou výsledkovou podobu 5. kola Juniorské ligy mezi Votroky a Mladou Boleslaví.

Domácí fotbalisté si po zásluze připsali do tabulky všechny body a hostům přerušili šňůru vítězných mistrovských utkání. Nyní následuje reprezentační přestávka a po ní se svěřenci trenérů Šmardy a Rolka představí v Příbrami a poté 18. září naposledy na Malšovickém stadionu. Další své zápasy odehrají mladí Votroci na Bavlně, resp. na konci roku na umělé trávě v Orlické kotlině.

FC Hradec Králové jun. – FK Mladá Boleslav jun. 3:1 (2:0)

FC Hradec Králové jun.: Lindr – Krátký (84. Vyšehrad), Nosek, Václavek, Holeš Roman – Schwarz, Brokeš (81. Šejvl) – Hynek (60. Zbudil), Habrman, Novák (75. Dostál) – Pázler (66. Chocholatý)

FK Mladá Boleslav jun.: Vejmoůa – Lukeš (46. Dohnalík), Glockner, Kuhnel (83. Kopa), Fabián – Kořínek (63. Košek), Albína (74. Zabilanský) – Vodháněl, Klobása, Novotný – Bojda

Branky: 12., 63. Pázler, 36. Schwarz – 80. Zabilanský, ŽK: Glockner, Rozhodčí: Ginzel – Kříž Jiří, Dobrovolný, Počet diváků 74