Juniorka porazila Znojmo 1:0

3. 3. 2014   |   Redakce
Domácí si po zásluze připsali do tabulky další tři body hlavně za výkon z druhého poločasu.

Utkání nezačalo pro Votroky nikterak růžově. Hned po čtvrthodině hry se zranil Petr Schwarz a musel ho vystřídat Patrik Hrabar. Hosté tak měli v úvodu utkání více ze hry a byli pro obranu Votroků nebezpečnější.

Domácí se začali prosazovat až zhruba po dvaceti minutách hry, a hned z toho byla vyložená situace. Po levé straně zatáhnul míč Kratochvíl a ideálně přihrával před branku Znojma. Jeho střílený centr však Týfa, ani Kopřiva netrefili. Po deseti minutách si na rohový kop Kopřivy naběhl Jukl, ale jeho prudkou, dobře mířenou hlavičku Doleček vytěsnil na roh.

V závěru poločasu se opět prosazovali hosté, ale Jehlička byl při střele Hrazdílka, a následně při šanci Kirschnera, vždy na svém místě.

Hned v úvodu druhého poločasu měl velkou příležitost Vobejda. Jeho technická střela skončila nad znojemskou brankou. Hned vzápětí promarnil velkou šanci Týfa, po přesné přihrávce Bláhy. Skóre tak otevřel v 51. minutě Vobejda, který proměnil pokutový kop po faulu Ugwua na Jukla.

V druhém poločase byli Votroci výrazně aktivnější a měli také šance. Jednu z nich neproměnil Jukl, který dostal ideální přihrávku na úroveň pokutové značky od Bláhy. Jeho prudká střela však mířila přesně do náručí Dolečka v brance Znojma. Vzápětí se prosadil Bláha, ale jeho střela jen těsně minula tyč. Tentýž hráč měl „mega“ šanci pět minut před koncem, když využil zaváhání soupeřovy stoperské dvojice a z půlky hřiště postupoval sám na hostujícího brankáře. Jeho zakončení však o metr minulo branku.

V závěru utkání se již žádná branková příležitost neurodila, a tak si Votroci připsali tři body za výhru 1:0.

FC Hradec Králové jun. – 1. SC Znojmo jun. 1:0 (0:0)

FC Hradec Králové: Jehlička – Kratochvíl, Krčál, Zezula, Soukup – Vobejda, Schwarz (13. Hrabar), Kopřiva (65. Langr Filip), Jukl – Bláha (89. Dočekal), Týfa (84. Hlavsa)
1. SC Znojmo: Doleček – Honz, Pokorný, Jurič, Ugwu (80. Slavík) – Alana, Stáňa, Hrazdílek, Celik – Juhaňák, Kirschner
Branka: 51. Vobejda (PK), ŽK: Soukup, Týfa – Juhaňák, Ugwu, Alana, Rozhodčí: Pechanec – Arnošt, Novotný