Juniorka porazila Zbrojovku Brno

27. 8. 2012   |   Redakce
Juniorská liga fotbalistů měla na programu zápasy 5. kola. O velké překvapení se postarali hráči FC Hradec, kteří v domácím prostředí zdolali brněnskou Zbrojovku a uštědřili jí první porážku v soutěži gólem Hofmana z pokutového kopu.

FC Hradec Králové – FC Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Úvodní dvacetiminutovka přinesla taktickou bitvu, kdy ani jedno mužstvo nechtělo udělat zbytečnou chybu. První příležitost se zrodila ve 22. min., kdy Kopáč z hranice šestnáctky mířil těsně vedle brněnské branky. Hosté odpověděli ve 30. min. Kršákem, jeho hlavička však skončila mimo Zavřelovu svatyni. Hradecký gólman se vyznamenal o pět minut později, když reflexivně nohou vyrazil střelu Stehlíka.

Druhé dějství nabídlo především ze strany „votroků" ještě lepší fotbalovou kvalitu a diváci na Bavlně se rozhodně nenudili. V 54. min. po akci Shejbala mohl otevřít skóre Hofman, ale hostující obránci jeho střelu srazili na roh. Vzápětí mířil těsně vedle Kopáč. V 62. min. se vyznamenal hostující gólman Petr, když nejprve zneškodnil příležitost Ptáčka a následně bravurně vyrazil i dorážku Doležala. Rozhodnutí přinesla 64. min., kdy hráči Zbrojovky udělali chybu v obraně, k míči se dostal Hofman, jenž byl ve vápně faulován a nařízenou penaltu sám bezpečně proměnil – 1:0. V poslední šanci hlavičkoval Novák po rohu těsně vedle. V samém závěru svěřenci trenéra Prokopce hru bezpečně kontrolovali a Zbrojovku k ničemu nepustili.

Luboš Prokopec, trenér: "Jsme rádi, že se nám podařilo porazit první tým tabulky. Brno velmi dobře bránilo a hrozilo z rychlých protiútoků. Nám se v prvním poločase příliš nedařila kombinace a chyběl nám větší pohyb. Ve druhém poločase jsme soupeře zatlačili a dokázali vstřelit rozhodující branku. Myslím, že naše výhra je zasloužená."

FC Hradec Králové: Zavřel – Doležal, Krčál, Bodlák (84. Vlček), Novák – Novotný, Kopáč (90+1. Hannich), Schejbal (73. Malý), Ptáček (70. Furik), Klapka – Hofman (82. Krejčík).

FC Zbrojovka Brno: Petr – Zezula (77. Malík), Buchta, Michna, Kršák (65. Vávra) – Farmačka, Přerovský, Glaser, Matyska – Stehlík (77. Stáňa), Kunc (65. Dvořák)

Branka: Hofman (PK), ŽK: Farmářka, Přerovský, Počet diváků 420