Juniorka porazila Teplice a je na druhém místě tabulky

6. 11. 2016   |   Redakce
V jedenáctém kole Juniorské ligy na sebe narazili sousedi z tabulky, tedy domácí Hradec Králové a Teplice. Severočeši měli před utkáním o čtyři body méně, než Votroci, kteří chtěli tento rozdíl navýšit. To se jim nakonec povedlo, i když jim byl soupeř po celých devadesát minut více jak zdatným protivníkem. Nakonec se z vítězství skutečně radovali domácí, kteří zvítězili 2:0.

Hned začátek utkání mohl přinést brzkou branku od hostujícího Červenky. Ten se totiž dostal s balonem na noze až před pokutové území, odkud se pokoušel přestřelit brankáře. To se mu povedlo, jenomže míč šel i nad branku, takže se Teplice radovat nemohly. Radost byla naopak na straně druhé. Prakticky ze své první větší akce prošel v osmé minutě po pravém křídle Krátký, nacentroval do vápna, kde ještě Brokeš přibrzdil míč pro hradeckého střelce Aleše Zbudila, který poslal domácí do vedení a zároveň tak prokázal, že se mu letos skutečně daří. Tepličtí se po inkasované brance snažili jít za vyrovnáním a nutno přiznat, že domácí jim v tom poměrně často pomáhali svými zbytečnými ztrátami míčů ve středu pole. Ani jedna z těchto situací však nebyla hosty potrestána. Na konci poločasu byli domácí velmi blízko k navýšení skóre. Kdo jiný než hradecký snajpr Zbudil hlavičkoval po rohu, ale pouze do tyče. Odražený míč se dostal k Václavkovi, kterému se však míč zamotal mezi nohy, takže zcela odkryté branky ho nedokázal dopravit.

Po celý zápas aktivní teplický Červenka mohl hned zkraje druhého poločasu vyrovnat. Po pohledné a rychlé narážečce se svým spoluhráčem prošel až do vápna, kde jeho prudká rána s přispěním jednoho z hráčů skončila na břevně a následně na brankové čáře. Odtud šel naštěstí pro domácí balon ven. Teplice tato situace nakopla, a i nadále se tlačily do hodně nadějných situací. Jenomže jednobrankové vedení domácích držel svými skvělými zákroky Jirka Lindr. Po hodině hry se však gólově opět prosadil Hradec. Už by to ani nebyla hradecká akce, kdyby ji nezakončoval Zbudil, který tentokrát střílel přes několik hráčů. Radost z brankového úspěchu mu zmařil až jeden z hostujících hráčů, který míč vykopl až z brankové čáry. Jenže kulatého nesmyslu se hned chopil Roman Holeš, který hodně povedenou ranou definitivně přisoudil všechny body pro votroky.

Ti se opět dotáhli na čelo tabulky, ve které jim patří průběžné druhé místo. Po reprezentační pauze hostí v domácím prostředí poslední Třinec a na závěr podzimu zajíždí na Spartu.

FC Hradec Králové jun. – FK Teplice jun 2:0 (1:0)

Branky: 8. Zbudil, 63. Holeš. Rozhodčí: Ulrich – Flimmel, Hájek. ŽK: Nosek, Vobejda, Vyšehrad – Svoboda, Kodeš. Diváci: 80.

FC Hradec Králové: Lindr – Vyšehrad, Nosek, Václavek, Holeš, Vobejda, Krátký, Trubač, Brokeš (70. Chocholatý), Novák (88. Dostál), Zbudil (66. Habrman)
FK Teplice: Plachý – Svoboda, Batryn (60. Martirosjan), Dressler, Červenka, Soungole, Bílek, Šup (64. Žitný), Hasil, Richter, Kodeš (77. Tesař).