Juniorka odjíždí z Českých Budějovic s prázdnou

12. 11. 2012   |   Redakce
Hradecká juniorka odjížděla na jih Čech z pozice třetího týmu průběžné tabulky a chtěla si toto místo bodovým ziskem zachovat. Bohužel body jim sebrala proměněná penalta v závěru utkání a na své konto si Votroci tentokrát nepřipsali ani bod.

Mladíci z FC Hradec Králové se do svého hostitele zakousli od samotného začátku. Agilní Vlček měl obrovské šance, ale ani nadvakrát budějovického gólmana v 15. minutě nepřekonal. Poté se hra odehrávala převážně mezi vápny, až po půlhodině hry opět zahrozili hosté. Hlavička Krčála a „bomba“ ze střední vzdálenosti Štulajtera však mířily těsně vedle Rojíkovy branky. Hosté se tak gólového efektu dočkali až v 42., kdy si na centr naběhl Doležal a svým „hlavičkovým líznutím“ nasměroval míč do českobudějovické branky, 0:1. Hosté tak šli zaslouženě do poločasové přestávky s jednobrankovým vedením.

Domácí chtěli nepříznivý stav utkání v druhém poločase obrátit a vrhli všechny možné síly do útoku. Ovšem první šanci ke skórování v druhém dějství měli opět Votroci. V 62. si dokázal Bodlák poradit v pokutovém území s obranou domácích, ale jeho střela jen o milimetry minula branku. Deset minut nato však bylo veselo v domácí družině. Němec si naběhl na centr Hudsona a tělem poslal míč za Vízkova záda. Srovnal tak vývoj utkání na 1:1. V těchto chvílích si domácí vytvořili mírnou převahu, kterou zúročili v 82. To upadl v pokutovém území Votroků Hudson a rozhodčí Zadinová odpískala pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Emir Zeba.

Do konce utkání se již hostující tým na výraznější tlak nezmohl a z jihu Čech odjížděl s jednobrankovou prohrou.

SK Dynamo České Budějovice jun. – FC Hradec Králové jun. 2:1 (0:1)

SK Dynamo Č. Budějovice: Rojík - Funda, Kabele, Linhart (61. Němec), Zeba, Dvořák P., Slavík (46. Vaněk), Hudson, Radouch, Cihlář, Kaladzhyan
FC Hradec Králové: Vízek – Shejbal, Hock, Krčál, Vlček – Krolop (59. Klazar), Doležal (80. Malý), Ptáček, Kopáč (83. Sixta) - Štulajter (52. Bodlák), Krejčík (72. Blaha)

Branky: Němec, Zeba – Doležal, ŽK: Hudson – Ptáček, Rozhodčí: Zadinová - Nádvorník, Vnuk, Počet diváků: 50