Juniorka nestačila na Zbrojovku a poprvé v sezóně doma padla

18. 9. 2016   |   Redakce
Do zápasu se Zbrojovkou Brno vstoupili Votroci v roli lídra soutěže, kterou i přes porážku nadále udrželi. V nedělním souboji totiž na jihomoravský tým nestačili a prohráli rozdílem dvou branek, které padly v druhém poločasu v rozmezí třech minut.

Juniorský duel se tentokrát obešel bez „prvoligového vyztužení“ hráčů A týmů, a tak pod lízátky na sebe narazila mužstva složená z fotbalistů, kteří v nedávné době ještě oblékali dres mládežnických celků. Na hře to také bylo znát od prvních minut. Sice se hrál fotbal, kde se hra přelévala ze strany na stranu, nebyla nouze o rychlostní souboje, ale ani jeden z týmů nedokázal vymyslet finální řešení útočných akcí, z kterých by vyplynula gólová příležitost. To platilo hlavně pro první poločas.

Prvních dvacet minut se domácí hráči usadili na polovině soupeře, ovšem bez gólových šancí. Snad jen hlavička stopera Vyšehrada měla parametry slibně vyhlížející příležitosti. Po půlhodině hry převzali iniciativu hosté a Petr Václavek s gólmanem Ordeltem museli rázem řešit spletité situace před svojí brankou. Ovšem paradoxně při největším tlaku Zbrojovky měli gólovou šanci Votroci, to když Novák naservíroval z přímého kopu balón na zadní tyč, kde se v obrovské příležitosti ocitl Vukčevič. Míč hlavou jen lehce lízl a ten skončil těsně vedle pravé tyče Záleského.

V druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Zbrojovka držela taktovku hry pevně ve svých rukou a hradečtí fotbalisté hrozili spíše z rychlých kontrů. Úvodní branka tak možná po zásluze padla do domácí sítě, když rychlý únik středem hřiště s přehledem proměnil Weber a poslal hosty do vedení, 0:1. O chvilku později přítomní diváci zatleskali Ladislavu Krejčímu, který napřáhl k dalekonosné střele. Domácí Ordelt však bravurním zákrokem povedenou šanci zlikvidoval. Domácí gólman však již byl krátký na Rúsekovu střelu z blízkosti v 65. minutě. Votroci tak během pár minut inkasovali dva slepené góly, které rozhodly o osudu utkání.

Soupeř mohl svoje skóre navýšit deset minut před koncem, kdy se hostující Krejčí prodral do pokutového území a jeho střet s domácími obránci posoudil rozhodčí Dresler jako nedovolený. Následovala penalta, kterou však hradecký Ordelt Vintrovi zlikvidoval. Úspěšný byl i skluz Václavka při dorážce brněnského Zukala z bezprostřední blízkosti.

V závěru utkání měli hosté ještě několik slibných příležitostí, ale těm zabránil svými povedenými zákroky Ordelt v bance Votroků. Brněnští si tak z Hradce Králové trochu překvapivě, ale dnes zcela zaslouženě, odvezli všechny body. Domácí hráči se sice snažili, ale dnes byli hosté zkrátka lepším týmem.

FC Hradec Králové jun. – FC Zbrojovka Brno jun. 0:2 (0:0)

FC Hradec Králové jun.: Ordelt – Roman Holeš, Václavek, Vyšehrad, Dostál - Brokeš, Vukčevič (46. Chocholatý), Habrman (70. Petřík), Novák, Hynek (80. Horák) – Zbudil (55. Rajnoch)
FC Zbrojovka Brno jun.: Záleský – Zukal, Ondřej Vintr (89. Hykš), Krejčí, Přichystal (70. Ulbrich), Weber (70. Sedláček), Šustr, Praks, Sokol, Rúsek (89. Marek Vintr), Koláčný.
Branky: 62. Weber, 65. Rúsek, Rozhodčí: Dresler – Arnošt, Melichar, Počet divák: 64