Juniorka na úvod jara prohrála na Dukle

21. 2. 2017   |   Redakce
Jarní odvety odstartoval i juniorský výběr FC Hradec Králové. Na úvod zajížděli svěřenci trenéra Šmardy na pražskou Julisku. Po devadesáti minutách svítilo na ukazateli skóre 4:0 pro domácí tým. Začátek soutěže tak mladým Votrokům určitě podle představ nevyšel.

Zápas začal velmi opatrně. Mírná převaha byla patrná na straně Hradce Králové, ale vyjma několika střel zpoza pokutového území se hosté do žádné velké šance nedostali. Naopak domácí postupně vyrovnali hru a brzy se také radovali z vedoucí branky. Po pěkné akci Gábora a Brejchy se míč dostal až k Emmanuelu Edmondovi, který ho nekompromisně poslal do soupeřovy branky.

Votroci si vytvořili jednu velkou příležitost ke skórování. Krátký zrychlil krok, ve vápně uvolnil Šípka, ale ten zblízka překopl domácí svatyni. Ve zbytku poločasu se Pražané mohli spolehnout na kvalitní defenzivu a dobrou hru ve středu pole, kde soupeři nedávali prostor k založení nebezpečných akcí. Střelecky aktivní byl sice i nadále Trubač, ale Hruška s jeho pokusy neměl moc velkou práci.

Druhý poločas zvládla Dukla po taktické stránce výborně. K pečlivé obraně přidala i přechod do nebezpečných brejků. V 57. minutě navíc rozehrála rychle autové vhazování, míč se dostal až na hranici pokutového území, odkud se do něj opřel Ondřej Brejcha a prudkou ranou nedal brankáři Dundovi šanci.

I když se Hradec Králové snažil s výsledkem něco udělat, jeho snaha narážela na pozorného soupeře. Ten navíc přidal ještě dva branky. Vojtěch Brabenec byl na trávníku sotva pár desítek vteřin a hned utaženou střelou na bližší tyč upravil na 3:0. Poslední slovo řekl těsně před koncem Daniel Kozel, který po dobré práci Edmonda ve vápně zase dokázal uklidit míč k tyči. Rozdíl mezi Duklou a Hradcem Králové v tabulce Juniorské ligy tak nyní činí pouze šest bodů.

FK Dukla Praha – FC Hradec Králové 4:0 (1:0)

Branky: 26. Edmond, 56. Brejcha, 74. Brabenec, 88. Kozel. Rozhodčí: Plzák – Lafek, Krejsa. ŽK: Gábor (DUK). Diváci: 70.FK Dukla Praha: Hruška – Gábor (89. Studnička), Dancák, Edmond, Šahini (61. Hájek), Brejcha (72. Brabenec), Kozel, Preisler, Kaník, Šimek, Douděra (87. Ullman).
FC Hradec Králové: Dunda – Václavek (86. Střelec), Nosek, Brokeš (67. Chocholatý), Krátký, Šípek, Bederka, Zlatkovič, Trubač, Miker, Hynek (27. Zbudil).

Zápas okomentoval Michal Šmarda, trenér juniorky: „Utkání se odehrálo na umělce menších rozměrů na Julisce. Zápas byl hodně o soubojích, kde byli hráči více pod tlakem. Musím přiznat, že Dukla toho využila lépe, byla fotbalovější, měla lepší herní projev, odehrála to s větším zápalem. My jsme celých devadesát minut hráli na moc doteků a utápěli jsme se v nepřesnostech. Měli jsme hodně zkažených míčů a nevynucených chyb. To vše ovlivnilo naši hru. Plus si myslím, že někteří hráči nepodali optimální výkon. Prohráli jsme 4:0 po čtyřech střelách z šestnáctky. Takhle když se budeme v tomto prostoru chovat, nebudeme zodpovědní a nebudeme obsazovat hráče, který si v klidu míč přebere a předloží ho ke střele svému zcela volnému spoluhráči, tak nás budou porážet i míň kvalitní soupeři, než byla dnes Dukla. Z toho se musíme poučit.“