Juniorka na body pod Ještědem nedosáhla

15. 10. 2013   |   Redakce
Na zčásti podmáčeném terénu Městského stadionu v Liberci se v pondělí po poledni uskutečnilo utkání již 15. kola juniorské ligy. Sem zavítali mladí „votroci“, aby odčinili smolnou prohru z minulého kola.

Faktem je, že úvodní půlhodiny hry se odehrávala převážně mezi vápny a ani jedno mužstvo si nevytvořilo vyloženější příležitost ke skórování. První obrovskou příležitost měl ve 27. minutě na kopačce Jukl. Od Zece dostal ideální přihrávku za obranu, ale Hroššo v brance domácích vyběhnutím čaroval. O minutu později se do šance dostali i domácí, ale i Jehlička byl na svém místě. Udeřilo ve 34. minutě to ve sprinterském souboji byl lepší domácí Janošík, přesně zacentroval před branku na Kolára a ten k tyči vsítil vedoucí branku. O pět minut přišla opět chvíle Janošíka, který vybídl Boušku, ale Jehlička včasným vyběhnutím šanci na zvýšení skóre zhatil. Dvě minuty před přestávkou byl v permanci opět hostující gólman, jenž zneškodnil střelu agilně hrajícího Janošíka i následnou dorážku Frimmela.

Druhý poločas zahájili náporem opět domácí. Aktivní Jánošík měl na kopačce druhou branku Slovanu! Pěknou ránu k tyči ale dokázal Jehlička zlikvidovat. Pak však přišly ke slovu chvíle hradeckého Bláhy. Nejprve v 53. minutě střílel těsně nad, aby o dvě minuty později po sprintu přes poloviny hřiště napřáhl z 20 metrů a střelou přesně k tyči srovnal skóre na 1:1. V 61. minutě mohlo být v mužstvu černobílých ještě veseleji. Míč putoval po ose Vobejda, Zec, Jukl. Posledně jmenovaný poslal střílený centr na malé vápno, kde se zjevil Soukup, zasunout balón do sítě se mu však nepodařilo.V 64. minutě neuhlídal domácí Beníšek Bláhu, ale ani jemu se nepodařilo překlopit vývoj utkání a střílel nad. V 67. minutě však opět udeřilo před brankou „votroků“. Na centr Novotného Jehlička nedosáhl a tak Janošík měl ulehčenou úlohu, hlavou pohodlně skóroval a domácí se štěstím vedli 2:1. Posledních 20 minut bylo v režii černobílých. Hroššo se vyznamenal při šancích Soukupa a následně i Bláhy a jen díky němu se skóre neměnilo. Závěrečné minuty si domácí již pohlídali a utkání dohrávali u rohového praporku. A tak tři body se štěstím zůstaly pod Ještědem.

Jaroslav Veselý, trenér: „Potkali jsme se s kvalitním soupeřem, jenž byl v průběhu prvního poločasu lepším týmem. My jsme hráli zbytečně ustrašeně a hlavně pasivně. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce byl obraz hry zcela opačný. Vyrovnali jsme a dostali soupeře pod tlak. Bohužel jak se stává pomalu tradicí, neproměnili jsme slibné brankové příležitosti a naopak inkasovali gól z kategorie laciných. Přes veškerou snahu jsme již výsledek nezvrátili“.

Branky: 34. Kollár, 67. Janošík – 55. Bláha, Rozhodčí: Bílek – Poživil, Martínek, 100 diváků

FC Hradec Králové: Jehlička – Kraják, Novák, Krčál "C", Soukup (74. Pago) – Bláha, Langr (64. Týfa), Vobejda, Kučera (56. Zezula), Jukl – Zec.
FC Slovan Liberec: Hroššo – Novotný, L