Juniorka je v čele ligy, v hlavním městě porazila Slavii 2:0

17. 10. 2016   |   Redakce
Mladí Votroci i nadále pokračují na vítězné vlně. Po vítězství nad Jabloncem (5:0), který zdolali uplynulý víkend v předehrávce 16. kola, zvítězili i nad Slavii. Ta ještě před třemi koly okupovala přední příčky tabulky. nyní jsou však v čele Votroci, kteří mají na svém kontě 24 bodů.

Úvod zápasu byl vyrovnaný a náznaky šancí se střídaly na obou stranách. Hradečtí pak ale začali být po obou křídlech o trochu více aktivnější. Především pak po pravé straně, kde se k centrovaným balónům dostával Milan Černý a Marek Krátký, obrana Slavie to ale vždy nějak zvládla. Zmiňovaný Milan Černý poté ustál tvrdý souboj ve středu pole s Tomášem Součkem a díky tomu se dostal míč před vápno na Pavla Černého. Ten se obtočil kolem hráčem a vystřelil, jeho pokus ještě brankář Josef Řehák vytáhl, ovšem míč dopadl před Davida Nováka, který už měl lehkou práci.

Hradečtí měli hned další šanci, Holeš ale po střetu s obráncem upadl a penalta se nepískala, čehož mohl hned využít Zorvan, jenž však z prostoru před malým vápnem trefil pouze náruč brankáře. Na druhé straně se do největší příležitosti domácích dostal Van Buren, který málem zužitkovat přímý kop od Jablonského. Nebýt však pohotového zákroku brankáře Dundy, který míč domácímu hráči vyškrábl z hlavy doslova za pět minut dvanáct.

A tak se dostal Hradec do dvoubrankového trháku. Pavel Černý sice ještě nejprve nevyužil centr Nováka. Poté se ale k míči dostal velice snadno Filip Zorvan, který šel sám na brankáře. Tomu udělal kličku a nahrával právě na Pavla Černého, jenž z hranice vápna už částečně prázdnou branku bezpečně trefil.

Druhý poločas přinesl také vyrovnanou hru plnou zajímavých akcí na obou stranách. Slavia se snažila alespoň snížit a zdramatizovat tak zápas. Vidět byla především střela Jablonského z hranice vápna, kterou ale Dunda dokázal vytěsnit na rohový kop. Ze strany Hradce zase stojí za zmínění například akce Trubače, který se prokličkoval vápnem a nahrál na Pavla Černého. Ten však svoji patičku poslal jen na gólmana.

Oba celky se i nadále snažily dostat do brankových příležitostí a s ubývajícím časem to vypadalo, že zápas přeci jenom skončí dvoubrankovým vítězstvím. To mohl za domácí změnit necelých deset minut před koncem Van Buren, který se dostal za obranu a šel sám na Dundu. Ten však jeho pokus mezi nohy dokázal vytáhnout. Hradec tak vyhrál v hlavním městě 2:0.

SK Slavia Praha jun. – FC hradec Králové jun. 0:2 (0:2)

SK Slavia Praha: Řehák – Souček T. (61. Vavrouš), Železník, Broukal, Jablonský, Veselý (57. Gilian), Badocha (76. Sulík), Pelyak, Král, Souček D. (68. Schulz), Van Buren.

FC Hradec Králové: Dunda – Holeš, Brokeš, Černý M. (79. Habrman), Černý P. (87. Zbudil), Novák (85. Dostál), Zorvan (90. Chocholatý), Krátký, Vobejda, Vyšehrad, Trubač (90. Šejvl).

Branky: 17. Novák, 40. Černý P. Rozhodčí: Franěk – Ratajová, Černý. ŽK: Broukal (SLA). Diváci: 100.