Juniorka dvakrát obracela skóre utkání a nakonec vyhrála

14. 3. 2017   |   Redakce
V první půli se utkání vyvíjelo velice příznivě pro Příbram, která se dvakrát dostala do vedení. Jenže ve druhém poločase už pálil přesně jen Hradec Králové. Ten v závěru dokázal využít potrestání Šraina za druhou žlutou kartu, když v 88. minutě vystřelil vítězství pro domácí Aleš Zbudil.

Domácí fotbalisté se dostali hned v samotném úvodu do první větší šance, když se míč nejprve po hlavičce odrazil od tyčky do zad brankáře Kočího a od nich zpět k brance. Příbramský obránce však na poslední chvíli stihl zakročit a odkopl ho do bezpečí. Jako první se ale vedení ujali hosté, kteří otevřeli skóre utkání ve 30. minutě. Po levé straně se dostali do pokutového území Hradce a zblokovanou střelu dorážel za záda Ikizgüla Pavel Pilík, 0:1.

Jenže vedení na straně Příbrami dlouho nevydrželo. Po faulu Holého na pronikajícího Mikera v příbramském pokutovém území byl nařízen pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Petr Václavek a nezaváhal, 1:1.

Příbram si mohla vzít své vedení zpět, po dvou situacích, kdy se míč pohyboval těsně u brankové čáry, se hostující fotbalisté dožadovali gólu, jenže kulatý nesmysl svým celým objemem hranici domácí svatyně nepřekonal, takže stav zůstal nezměněn. Až minutu před koncem první půle se skóre přeci jen měnilo. Po rohovém kopu si míč do vlastní branky nešťastně srazil Petr Václavek a hosté šli opět do vedení, 1:2.

Do druhé části zápasu šli svěřenci trenéra Šmardy s odhodláním, otočit vývoj utkání a urvat na jaře první body do tabulky. To se jim začalo dařit po hodině hry. Po rozehrávce od rohového praporku si seběhl na zadní tyč Jiří Bederka, na nějž hostující obrana úplně zapomněla, a zakončil do odkryté části příbramské branky, 2:2. Od této chvíle se na umělé trávě Malšovického stadionu hrál otevřený fotbal. Oba týmy bojovaly, aby skóre překlopily na svoji stranu, jenže to se jim nedařilo.

Zlomový moment ve vývoji utkání možná nastal v 80. minutě, kdy hostující Šrain dostal druhou žlutou kartu a musel předčasně do kabin. Tu první uviděl jen dvě minuty před tím a to byl na hřišti pouhých 12 minut. Hradec svou početní převahu dokázal využít a těsně před závěrečným hvizdem vstřelil vítěznou branku. Miker zatáhl po své pravé straně míč do pokutového území, zacentroval a ve skrumáži se nejlépe orientoval Aleš Zbudil a rozhodl o třech bodech pro Hradec Králové, 3:2.

Dnešní první jarní výhra byla pro mladé Votroky zcela zasloužená. Dvakrát dokázali odvrátit nepříznivý vývoj utkání a bojovali do poslední minuty duelu. Bojovnost a odhodlání se jim vyplatilo a po zásluze tři body zůstaly pod lízátky.

FC Hradec Králové – 1.FK Příbram 3:2 (1:2)

FC Hradec Králové: Ikizgül – Václavek, Holeš, Chocholatý (57. Bičiště), Zbudil (90. Střelec), Brokeš, Dostál, Bederka, Miker (90. Vukčevič), Hynek (55. Brůža), Polom.

1.FK Příbram: Kočí – Břížďala, Kacafírek, Jandera (90. Macek), Pilík P., Kvída, Květ, Januška (83. Sova), Pecháček, Holý, Lupták (68. Šrain).

Branky: 32. Václavek (pen.), 60. Bederka, 88. Zbudil – 30. Pilík P., 45. Václavek (vl.). Rozhodčí: Klíma – Poživil, Pfeifer. ŽK: Polom – Holý, Pilík P., Januška, Šrain. ČK: 82. Šrain (PRI). Diváci: 110.