Juniorka doma na Viktorku Plzeň nestačila

18. 5. 2015   |   Redakce
Do fotbalového areálu v Orlické kotlině zavítal juniorský celek mistrovského prvního týmu z Plzně. Za slunečného počasí se hrál svižný, kombinační fotbal, který přinesl množství povedených zakončení. Votroci šli sice do vedení brankou Zorvana, ale to v závěru zápasu neudrželi a nakonec prohráli 1:3.

FC Hradec Králové jun. – FC Viktoria Plzeň jun. 1:3 (1:0)

FC Hradec Králové: Jehlička – Fenz, Vobejda, Vyšehrad, Zezula – Joel (60. Langr), Schwarz (74. Lacina), Ptáček (60. Heger), Tito (24. Pago) – Kraják L., Zorvan (78. Sluka)

FC Viktoria Plzeň: Šiman – Medveděv, Ruml, Kule, Šíša – Provod, Hradecký, Polom (87. Dolejší), Hejda (90. Teršl) – Hrdlička, Denk

Branky: 21. Zorvan – 67. 89. Ruml, 76. Hrdlička, ŽK: Hrdlička, Kule, Rozhodčí: Marek – Hájek, Tryzna, Počet diváků: 35

První střeleckou příležitost měl na kopačce hostující Šíša, ale z příjemné vzdálenosti dvaceti metrů přestřelil. Na druhé straně byla k vidění kombinace Tito, Ptáček, Zorvan, jenže poslednímu v řadě, nabíhajícímu Lukáši Krajákovi, míč před vyběhnutým Šimanem v poslední chvíli uskočil, a tak zůstalo pouze u pokusu o zakončení.Proměnit šanci v branku se domácím podařilo v jedenadvacáté minutě hry, když Filip Zorvan využil zaváhání hostujícího brankáře Šimana a z třiceti metrů umístil míč do jeho otevřené branky, 1:0.

Po vstřelené brance se domácí mužstvo stáhlo před svoje pokutové území a s přehledem odráželo útočné snažení hostí. Kaňkou první části utkání bylo zranění hradeckého Tita, který ve výskoku přepadl přes bránícího Rumla, přivodil si pohmoždění ramene a ze zbytku zápasu musel odstoupit.

Druhý poločas začal velkou, téměř stoprocentní šancí hostující Medveděva, který si naběhl na přízemní centr z levé strany a bez přípravy pálil z hranice velkého vápna. Naštěstí pro domácí tým přímo do rukavic ležícího Jehličky, který si na své konto připsal skvělý zákrok.

První příležitost domácích mladíků v druhém dějství měl po hodině hry stoper Vyšehrad, který si nejvýše vyskočil na přímý kop Schwarze, ale jeho hlavička mířila těsně vedle. Hostující obranu hned vzápětí zaměstnal tvrdou střelou Schwarz a plzeňští obránci měli se zablokováním jeho projektilu plné ruce nohy práce.

Gólově se však prosadili hosté, a to v 67. minutě Ruml, který pohotovou střelou z velkého vápna nedal Jedličkovi v brance Votroků šanci, 1:1. Dalším nepříjemným momentem, který Votroky v průběhu druhého poločasu potkal, bylo zranění Petra Schwarze. Toho fauloval jeden z plzeňských středopolařů a člen širšího ligového týmu musel s poraněným kolenem ze hry odstoupit.

Obrat v utkání dokonal hostující Hrdlička, který si ve vápně pohrál se stoperskou dvojicí Votroků a nekompromisně zavěsil pod břevno Jehličkovy branky, 1:2. Hned vzápětí vyslal na domácího brankáře jedovku Ruml, tentokrát však těsně nad. V poslední minutě utkání upravil skóre na konečných 1:3 opět agilní Ruml, kterého nechala domácí obrana projít až před brankáře Jehličku a plzeňský hráč tvrdou ranou nekompromisně pod břevno zavěsil.

Do prostřídání domácího kádru bylo utkání vyrovnané, poté se však jak herně, tak hlavně střelecky prosadili hosté a po zásluze si domů odvezli všechny body.