Juniorka Votroků dala Jablonci lekci z produktivity a veze tři body

28. 5. 2013   |   Redakce
Hradeckým fotbalistům se ve dvaatřicátém kole Juniorské ligy povedlo oloupit o body Baumit Jablonec, který mohl litovat dvou neproměněných šancí v prvním poločase. Hosté z Hradce Králové tyto zaváhání po přestávce třikrát potrestali a odvážejí si po zásluze tři body.

Utkání začalo velkou šancí hostí již ve druhé minutě zápasu. Tvrdá střela směřující pod břevno nadělala Fendrichovi pořádné potíže, ale domácí brankář ji nakonec dokázal vytěsnit na rohový kop. Na druhé straně se zaskvěl brankář Koubek ve 25. minutě proti tvrdému pokusu Landovského.

V tu dobu měl Jablonec územní převahu a kontroloval vývoj zápasu, ale skórovat se mu nepodařilo a to ani v další vyložené šanci. Minutu před koncem poločasu se Zoubele ocitl na konci povedené kombinace Baumitu, ale brankář Koubek opět předvedl výtečný zákrok a po prvním poločase tedy bylo skóre bezbrankové.

Stejně jako do prvního poločasu, i do toho druhého vstoupili šancí hosté. Opět po dvou minutách hry. Centr od rohového praporku přetavil v úvodní branku zápasu Jiří Janoušek – 0:1. Uběhlo sotva sedm minut a brankář Fendrich musel pro míč do sítě sahat znovu, když jej překonal Radek Voltr – 0:2. Domácí se pokusili vzápětí o odpověď a Pázlerovi scházelo pár centimetrů, aby snížil. I v další šanci byl Jablonec a mohl za ní Zoubele, který přistrčil míč Pavlatovi, který však svou šanci zazdil a vysoko přestřelil. Hosté tedy trestali. Matěj Ptáček zakončil povedenou ranou rychlý brejk a hosté vedli 3:0.

Jablonec se i nadále snažil s výsledkem něco dělat a Hradec se již převážně soustředil na bránění pohodlného náskoku. Největší šanci na snížení měl Hronek, který zkusil Koubka překonat technickou střelou. Jeho pokus však prolétl těsně nad spojnicí tyče a břevna. V samotném závěru ještě Kubistův pokus Koubek vyrazil na roh a hosté mohli slavit tři body.

Hráč utkání:
Tomáš Koubek (FC Hradec Králové). V prvním poločase podržel dvakrát svůj tým a i v závěru zápasu dokázal udržet čisté konto.

FK Baumit Jablonec:
Fendrich – Landovský, Šidlo, Pavlata, Hloušek, Ledecký (79. Štěpánek), Pázler (65. Skwarczek), Kubista, Jurča, Hronek, Zoubele.

FC Hradec Králové: Koubek – Bodlák, Fukal, Krolop (72. Bláha), Ptáček (81. Furik), Zelený, Janoušek, Kopáč (89. Sixta), Novák, Voltr.

Branky: 47. Janoušek, 54. Voltr, 62. Ptáček. Rozhodčí: Černý – Kříž, Poživil. ŽK: Kubista – Fukal, Ptáček.