Junioři zvládli druhý zápas v řadě a z Třince vezou všechny body

2. 5. 2016   |   admin
Mladí Votroci narazili na soupeře z nejvýchodnějšího města Juniorské ligy. V pořadí druhý zápas na soupeřově hřišti opět zvládli, a tak jako minulé kolo z Jihlavy, tak i tentokrát si z Třince domů odvezli všechny body za výhru 3:1.

Třinečtí chtěli doma konečně zlomit nepříznivou sérii devatenácti zápasů bez vítězství a měli k tomu ideální možnost. Domácí trenér Papuga měl k ruce dvě posily z A-mužstva, Benetku s Hlochem. Na druhé straně defenzivu hostí vyztužil Bederka, uprostřed nastoupili Vobvejda se Shejbalem a v ofenzivě byli nebezpeční Nworah a Kraják.

Začátek utkání byl vyrovnaný. Zimkovu nebezpečnou střelu zablokoval Pavel Drozd, na druhé straně zvládla domácí defenziva ubránit Shejbalův centr a zakončení Krajáka. Třinečtí dělali v rozehrávce zbytečné chyby, čímž nabízeli Hradci Králové rychlé kontry. Krajákovu střelu brankář Bocek vyrazil, k dorážce se Východočeši neprotlačili. V závěru poločasu měli hosté štěstí, když skončil Martynkův tečovaný přímý kop na Ordeltově tyčce. Vedení mohl na stranu Votroků strhnout zase Bederka, jenomže netrefil ve vyložené šanci skákavý balon.

Do druhého poločasu nastoupili aktivněji hosté z Hradce Králové. Po přihrávce Nworaha spálil stoprocentní šanci Kraják. Za dalších deset minut už se ale nejlepší střelec Východočechů radoval z gólu. Vobejda se uvolnil na levé straně, Bocek na jeho oblouček nedosáhl a Lukáš Kraják poslal míč hlavou do odkryté branky. Královéhradečtí mohli náskok i navýšit. Shejbal však mířil vedle, Bocek o něco později vyrazil střelu Krajáka a udržel dorážku Shejbala.

Za Třinec se nejdříve připomněl Králíček a po přihrávce od Foitzika střílel jen o kousek vedle. Po centru Meleckého nechali hosté hlavičkovat Maria Latochu a balon propadl až do branky. Čisté svědomí neměl brankář Ordelt, který zavolal na své spoluhráče, že si jde pro balon, ale na míč vůbec nedosáhl. V závěrečné desetiminutovce ovšem přebral iniciativu zase Hradec Králové. Bederkovu hlavičku vytěsnil Bocek s vypětím všech sil na roh.

Minutu před koncem přišel pro domácí kritický moment. Hloch zahrál podle rozhodčího Dreslera ve vápně rukou a Východočeši dostali možnost pokutového kopu. Shejbalovu střelu Bocek vyrazil, jenomže jeho spoluhráči nechali dorážet Romana Dědečka, a ten už byl přesný. Třinečtí cítili křivdu, protestovali proti odpískané penaltě, ale marně. Za dalších pár sekund je ještě více potopil Aleš Zbudil, jenž si naběhl za obranu a přízemní střelou zprava potřetí překonal zlomeného Bocka.

FK Fotbal Třinec jun. - FC Hradec Králové jun. 1:3 (0:0)

FK Fotbal Třinec: Bocek – Benetka (61. Kalfas), Lanc, Hloch, Melecký – Králíček, Samiec (67. Stříž), Kučera, Martynek (52. Foitzik) – Zimka (46. Pilch), Latocha.

FC Hradec Králové: Ordelt – Václavek, Bederka, D. Drozd, P. Drozd – Zezula – Dědeček, Vobejda, Kraják, Shejbal – Nworah (55. Zbudil).

Branky: 77. Latocha – 57. Kraják, 90. Dědeček, 90. Zbudil. Rozhodčí: Dresler – Kotík, Peřina. ŽK: Hloch – Nworah, Kraják. Diváci: 65.