Junioři vydolovali na Baníku bod

17. 11. 2015   |   Redakce
Mladí Votroci si z posledních dvou mistrovských střetnutí nepřipsali ani bod (prohra v Jablonci a doma se Slavií). Navíc závěr podzimu mají hodně těžký, když se střetávají s celky z popředí tabulky. V pondělí je čekal třetí tým tabulky Baník Ostrava, v následujícím kole hostí ambiciózní Zbrojovku Brno a podzim zakončí na hřišti lídra Juniorské ligy Sparty Praha. Tuto těžkou šňůru však svěřenci trenéra Mejtského nezačali vůbec špatně a ze Slezska si odvezli bod.

FC Baník Ostrava jun. - FC Hradec Králové jun. 2:2 (0:1)

FC Baník Ostrava: Šrom – Helešic, Mešaninov, Tomšů, Zapata (57. Telnar), Behan, Marek (57. Šichor), Ožvolda, Celba, Strakoš, Karčmář.

FC Hradec Králové: Ordelt – Hlavsa, D. Drozd, Václavek, P. Drozd - Zdržálek (80. Hynek), Zezula, Vyšehrad, Fenz (87. Holeš) - Hable (62. Dědeček), Kraják,

Branky: 49. Karčmář, 51. Strakoš – 29. Kraják, 60. Vyšehrad. Rozhodčí: Machálek – Paták, Peřina. ŽK: Václavek, Fenz (HKR). Diváci: 50.

Začátek utkání ovládl Baník, když se natlačil na polovinu Východočechů a snažil se udeřit. Hosté však nebezpečí dokázali bezpečně přestát a odvracet všechny standardní situace, takže se postupně mohli zapojovat do své kombinační hry. Viditelně dopředu aktivnější byl sice stále Baník, jenže to byl Hradec, který dokázal Ostravu zaskočit první brankou. Rychlou brejkovou situaci zakončoval Lukáš Kraják, který se vrátil po pauze do základní sestavy a hned přeměnil v branku první vážnou situaci hostů. Čtvrthodina po úvodní brance, která zbývala do konce prvního poločasu, se poté odehrávala i nadále většinou na polovině hostů. Ostrava se však stále nemohla dostat do vyložené gólové šance.

To však neplatilo po přestávce, protože ta se Baníku vyvedla více než na výbornou. Po uplynutí čtyř minut z druhého poločasu se dostal do zakončení Adam Karčmář, který tak vyrovnal na průběžných 1:1. O dvě minuty později byli domácí hráči ještě veselejší. Druhou branku Ostravy zaznamenal Marek Strakoš, který tak dokonal obrat utkání na 1:2.

Hradečtí však nic po obdržených brankách nevzdali, i nadále se snažili hrát ze zabezpečené obrany, což se nakonec ukázalo jako dobré řešení. Přesně po hodině hry totiž opět z brejkové situace dokázal skórovat Lukáš Vyšehrad, který tak srovnal na konečných 2:2. Hradečtí junioři si tak nakonec za svoji trpělivou hru odvezli na dalekou cestu domů jeden bod a udrželi se v první desítce tabulky Juniorské ligy.