Junioři vybojovali proti Plzni bod

7. 3. 2016   |   admin
Plzeňská Viktorka přijela do Hradce Králové posilněna o hráče A týmu Radima Řezníka a Matěje Končala, a v průběhu zápasu byli oba dva ve svém týmu hodně znát. Na straně domácích byli nejvíce vidět kapitán Zezula a do svého vyloučení také Kratochvíl. Soupeři se nakonec rozešli smírně, když Plzeň držela otěže utkání v prvním dějství, domácí naopak byli lepším týmem v druhých pětačtyřiceti minutách.

Jedenáctka v modro-červených dresech si od samého začátku vytvořila územní převahu a brankové šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Již v páté minutě Matěj Končal zacentroval na hranici malého vápna a našel hlavičku naběhnutého Černého. Jeho zakončení však skončilo těsně vedle Ordeltovy branky. Další příležitost, která přišla o osm minut později, však již využil. Na hranici malého vápna se dostal k propadlému míči, poradil si se čtveřicí domácích fotbalistů a přízemní střelou poslal hostující tým do vedení, 0:1.

Po obdržené brance Votroci hru vyrovnali a dostávali se čím dál častěji do blízkosti Luhového branky. Slibně vypadala šance ve dvacáté minutě, když se na dvojici plzeňských zadáků doslova hnala trojice hradeckých hráčů, ale Vyšehrad, který se k míči dostal ve velkém vápně jako poslední, nastalou situaci nevyřešil směrem k brance soupeře, nýbrž přihrál zpět mimo vápno a de facto bylo po šanci.

Další branku, bohužel opět v domácí síti, fanoušci viděli v 31. minutě, když pokutový kop, po faulu Kratochvíla na pronikajícího Končalu, proměnil opět Černý, 0:2.

Druhý poločas začal pro Votroky velice slibně. David Drozd se v soupeřově vápně probíjel přes dvojici hostujících obránců, ti jej zastavili pouze za cenu faulu a penalta se pískala také na druhé straně. Tu s přehledem uklidil k pravé tyčce Zdržálek, 1:2. A o dvě minuty později již bylo vyrovnáno. Rohový kop zahrál Kratochvíl tak precizně, že jeho projektil zaplul přímo do vzdálenějšího horního růžku, 2:2.

V druhém poločase se hrál rychlý kombinační fotbal, kdy se hra přelévala ze strany na stranu. Pěknou šanci domácího týmu viděli fanoušci v 67. minutě, kdy aktivní Zezula hledal přízemní nahrávkou na malém vápně nabíhajícího Hynka, jenže hostující obrana stačila míč v poslední chvíli zblokovat. Na druhé straně trefil břevno Matěj Končal, který se prosadil hlavičkou po předchozím rohém kopu Mudry.

Nepříjemnost v podobě druhé žluté karty, a samozřejmě následné červené, pro nejlepšího hráče utkání Lukáše Kratochvíla, přišla deset minut před závěrečným hvizdem. Nastalá situace však svěřence Mejtského semkla, a ti výsledek již do závěrečného hvizdu sudího Váni, uhájili.Remíza byla dle vývoje utkání zcela zasloužená.

FC Hradec Králové jun. – FC Viktoria Plzeň 2:2 (0:2)

Branky: 59. Zdržálek (PK), 61. Kratochvíl - 13., 31. (PK) Černý. ŽK: Kratochvíl, Ordelt, Dědeček, Brokeš – Končal, ČK: Kratochvíl. Rozhodčí: Váňa – Myška, Melichar. Počet diváků: 50

Sestavy: FC Hradec Králové jun.: Ordelt – Kratochvíl, Vyšehrad, Drozd P., Drozd D. – Fen, Zezula, Brokeš (89. Kundrt), Dědeček (73. Jeníček), Zdržálek - Hynek.

FC Viktoria Plzeň jun.: Luhový – Řezník (75. Petr), Kule, Piroch, Končál – Ruml (62. Glazer), Boček (78. Pinc), Pavlík, Provod – Černý, Doležal (71. Mudra).